9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Fot. FOX

Fot. FOX

Twórcy "Touch" pozwani. "I Hate My Teenage Daughter" wylatuje z ramówki. Ojciec Pucka z "Glee" wybrany. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Twórcy "Touch" pozwani. Pisarz i scenarzysta Everette'a Halford pozwał twórców serialu "Touch", który niedługo zadebiutuje w Polsce. Halford twierdzi, że to on wymyślił tę historię, a dowody znajdziemy w jego książce "Visionary". Co więcej, pisarz mówi, że przez swojego przyjaciela przekazał scenariusz "Touch" Timowi Kringowi i ten całkiem sporo najwyraźniej wykorzystał. Nawet nazwisko głównych bohaterów, Bohm, pochodzi z jego książki. Na dodatek jest mnóstwo podobnych wydarzeń. Jeśli Halford udowodni, że ma rację, twórcy "Touch" mogą być w niezłych tarapatach.

2. To koniec "I Hate My Teenage Daughter"? Serial o mamach, które nie mogą wytrzymać ze swoimi nastoletnimi córkami, wyraźnie nie spodobał się widzom. FOX postanowił więc odłożyć premierę kolejnych odcinków do lata. Ostatni odcinek FOX pokaże 3 kwietnia, a potem widzowie dostaną w miejsce tego sitcomu wydłużonego "Idola". To prawdopodobnie koniec "I Hate My Teenage Daughter" - ale czego można się spodziewać, jeśli serial ogląda 3,5 mln widzów?

3. Ulrich Thomsen dołącza do obsady "Banshee". Do obsady nowego serialu Alana Balla, który pokaże Cinemax, dołączył właśnie Ulrich Thomsen (Mr. X z "Fringe"). Serial będzie opowiadać o byłym skazańcu, który udaje szeryfa w małym miasteczku Banshee w Pensylwanii. Thomsen zagra jeden z czarnych charakterów - biznesmena, któremu wydaje się, że prawo go nie dotyczy.

4. Simon Pegg w nowym serialu Darabonta? Znany ze "Star Treka" czy "Mission: Impossible" Simon Pegg pojawi się w gościnnej roli w "L.A. Noir" Darabonta, serialu o walce policji z Los Angeles z mafią w latach 40. i 50. Szczegółów roli na razie nie znamy. Michael Ausiello pisze, że jest ona supertajna, a Pegga zobaczymy w pilocie.

5. Kiedy upfronty 2012? Już wiadomo, kiedy największe stacje zaprezentują swoje ramówki na sezon 2012/2013. 14 maja 2012 zrobią to FOX i NBC, 15 maja - ABC, 16 maja - CBS, a 17 maja CW i USA Network. Już w kwietniu powinniśmy znać ramówki stacji kablowych.

6. Hugh Laurie wyreżyseruje odcinek "House'a". Hugh Laurie znów za kamerą. Według Ausiello aktor wyreżyseruje jeden z ostatnich odcinków "House'a". Dokładniej - odcinek 19., który FOX pokaże 30 kwietnia. Finał serialu zaplanowany jest na 21 maja.

7. Oto ojciec Pucka. Serialowy Puck z "Glee" ma już tatę. Zagra go Thomas Calabro, znany z serialu "Melrose Place". Postać ojca Pucka pojawi się w 18. odcinku 3. sezonu, którą FOX wyemituje w kwietniu. "Glee" powraca z nowymi odcinkami 10 kwietnia.

8. Scott Bakula w pilocie komedii NBC. Scott Bakula zagra tatę w serialu "Table For Three" (wcześniej "Daddy’s Girls"). Ma to być komedia o tym, jak Pen (Christine Woods), odpowiedzialna, ale emocjonalnie stanowiąca spore wyzwanie absolwentka medycyny na Harvardzie wraca do domy, by odkryć, że jej ukochany tata zaręczył się z jej szkolną koleżanką Holly (Nicky Whelan) - 29-letnią blondynką, która w szkole dręczyła inne dziewczyny.

9. Letnie premiery NBC. Widzowie NBC nie będą się nudzić latem. Stacja przygotowała ciekawą premierę. 7 czerwca rusza nowy serial medyczny z Ericą Durance i Michaelem Shanksem, "Saving Hope". Durance zagra panią chirurg, której narzeczony (Shanks) znajduje się w stanie śpiączki i jednocześnie wędruje jako duch po szpitalu. Tego samego dnia będzie miała miejsce dwugodzinna premiera reality show "Love in the Wild".