"Gentleman Jack" – zwiastun serialu BBC i HBO. Zobaczcie Suranne Jones w kolejnej wyrazistej roli

"Gentleman Jack" (Fot. BBC)

0

Bogata i kontrowersyjna Anne Lister znalazła drogę na mały ekran. "Gentleman Jack" to serial twórczyni "Happy Valley", w którym Suranne Jones gra XIX-wieczną podróżniczkę i skandalistkę.

Czy w XIX wieku kobieta mogła tak po prostu znaleźć sobie żonę i żyć u jej boku długo i szczęśliwie? Taka kobieta jak bohaterka nowej produkcji BBC i HBO niewątpliwie mogła tego spróbować, nie przejmując, co ludzie pomyślą.

Gentleman Jack – Anne Lister w serialu BBC i HBO

"Gentleman Jack", opowie historię Anne Lister, bogatej dziedziczki, która po latach egzotycznych podróży powraca do Halifaksu, pragnąc odmienić losy swojej rodziny, rodzinnego domu Shibden Hall – i znaleźć sobie żonę.

Serial opowie o relacjach Lister z rodziną, służącymi, najemcami i rywalami przemysłowymi, którzy robią co się da, żeby się jej pozbyć. To także opowieść o jej romansie z bogatą dziedziczką Ann Walker.

8-odcinkowy serial oparty jest na pamiętnikach Anne Lister, która jest postacią historyczną i żyła w latach 1791-1840. Scenariusz napisała Sally Wainwright ("Happy Valley"), co oznacza, że zapowiada nam się ciepła, pełna humoru opowieść o skomplikowanych bohaterkach.

Gentleman Jack – kiedy premiera serialu?

Główną rolę gra znana z "Doktor Foster" Suranne Jones, z kolei w postać Ann Walker wciela się Sophie Rundle z "Bodyguarda". Na ekranie pojawią się także Gemma Whelan, Timothy West, Gemma Jones, Stephanie Cole, Peter Davison, Amelia Bullmore, Katherine Kelly, Sofie Gråbøl, Vincent Franklin, Shaun Dooley, Joe Armstrong, Thomas Howes i Lydia Leonard.

HBO na razie podało datę premiery "Gentleman Jack" w Stanach Zjednoczonych – 22 kwietnia. Na brytyjską i polską datę premiery wciąż czekamy.