Kit Harington wylądował u terapeuty przez "Grę o tron". Aktor opowiada szczerze o doświadczeniach ze sławą

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Kit Harington otworzył się przed fanami. Aktor wyznał, że po 5. sezonie "Gry o tron" przeżył kryzys, który zapędził go na kozetkę u terapeuty. Która scena go wywołała?

Gwendoline Christie ostrzegała, że finał "Gry o tron" może zapędzić widzów do terapeuty, tymczasem Kit Harington, odtwórca roli Jona Snowa, trafił na nią po zakończeniu 5. sezonu serialu. Właśnie wówczas odgrywana przez niego postać pożegnała się z życiem. Na szczęście Jon powrócił do żywych w pierwszych odcinkach kolejnej części produkcji.

Kit Harington u terapeuty z powodu Gry o tron

Na ekranie wszystko dobrze się skończyło (jak na "Grę o tron"), ale szum wokół całej sprawy okazał się nie do zniesienia dla psychiki aktora.

– Jeśli jesteś bohaterem cliffhangera w serialu, a ten prawdopodobnie znajduje się u szczytu swojej popularności, skupienie się społeczeństwa na tobie jest cholernie przerażające. Ludzie krzyczą do ciebie na ulicy: "Czy jesteś martwy?". W tym samym czasie musisz stwarzać pozory. Wszystkie twoje neurozy – a jestem równie neurotyczny co reszta aktorów – zaostrzają się jeszcze bardziej – opowiadał aktor.

Odtwórca roli Jona Snowa wiedział, że potrzebuje pomocy specjalisty i udał się po nią.

– To nie był dobry okres w moim życiu. Czułem wówczas, że powinienem być najszczęśliwszą osobą na świecie, a byłem kompletnie bezradny. Miałem trudny okres w życiu, pewnie jak większość 20-latków. Właśnie wtedy poszedłem na terapię i zacząłem rozmawiać z ludźmi. Wcześniej czułem się bardzo zagrożony i nie chciałem tego robić. Chciałem być wdzięczny za to, co mam, ale niesamowicie martwiłem się, czy w ogóle potrafię grać – tłumaczył Kit.

Aktor dodał, że nie jest i nigdy nie będzie zadowolony z około 70% scen ze swoim udziałem. Jednak dzisiaj nie przeżywa już takich rozterek, jak kiedyś i po 8. sezonie jest w stanie powiedzieć, że jest dumny ze swojej pracy. Co więcej, wyznał nawet, że czuje satysfakcję na myśl o zakończeniu losów swojej postaci.

– Byłem zadowolony z tego, jak zakończyła się jego historia – zapewnił Kit.

Co może oznaczać dla aktora satysfakcjonujące zakończenie historii Jona Snowa? Tego dowiemy się w pod koniec maja, kiedy to obejrzymy ostatnie odcinki serialu.

8. sezon Gry o tron startuje 15 kwietnia w HBO