HBO zrobiło fajną akcję z szukaniem Żelaznych Tronów. Pierwszy z nich właśnie został odnaleziony!

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Choć 8. sezon "Gry o tron" nie potrzebuje dodatkowej promocji, HBO przygotowało dla fanów zabawę nawiązującą do walki o słynny Żelazny Tron. Na czym polega? Kim są pierwsi zwycięzcy?

Napięcie wokół finałowego sezonu "Gry o tron" rośnie, a nawet można powiedzieć, że sięgnęło zenitu. Żeby nieco rozładować sytuację i przy okazji wypromować serial (mimo że wcale nie potrzebuje on tego typu zabiegów marketingowych), HBO zaplanowało interesującą zabawę dla fanów.

HBO zachęca do szukania sześciu Żelaznych Tronów

Na czym polega akcja? HBO umieściło na całym świecie sześć Żelaznych Tronów. Ich lokalizacje nie są znane, a telewizja zostawiła wskazówki tajemnicze jak sama fabuła serialu.

Na oficjalnym kanale sieci na YouTube można znaleźć nagrania stworzone w technologii 360 stopni zrobione w miejscu ukrycia Żelaznych Tronów. Dzięki możliwości obracania widoku ekranu nieco lepiej można poznać teren, jednak taka podpowiedź daje tyle, ile zdradzenie, że w stogu siana ukryta jest igła. W końcu symbole władców Westeros rozsiane są po całym świecie.

Pierwszy Żelazny Tron odnaleziony

Choć znalezienie jednego z sześciu Żelaznych Tronów na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe, sztuka ta udała się już dwóm fanom serialu. Alex Bowring i Tom Maullin-Sapey z Oksfordu odszukali jeden w Lasach Dean w Anglii.

Gra o tron sezon 8 – plakat ze smokiem i tronem

HBO tymczasem dalej podgrzewa temperaturę wokół produkcji. Pojawił się nowy plakat serialu, przedstawiający smoka i wkomponowany w jego kolczastą skórę Żelazny Tron. Wygląda to dokładnie jak obraz motywujący do snucia teorii spiskowych.

8 sezon Gry o tron startuje 15 kwietnia w HBO