Juliusz Machulski pracuje nad czarną komedią w stylu "Fargo". Pierwsze zdjęcia z serialu "Mały Zgon"

"Mały Zgon" (Fot. Canal+)

0

"Mały Zgon" będzie polską komedią kryminalną produkcji Canal+. Nakręci ją Juliusz Machulski, a w obsadzie zobaczymy Piotra Grabowskiego, Annę Seniuk, Katarzynę Herman i wielu innych.

Właśnie rozpoczęła się kolejna seria zdjęć do nowej produkcji Canal+. "Mały Zgon" nakręci Juliusz Machulski. Reżyser porównuje serial do światowych hitów jak "Breaking Bad", "Fargo" czy "Ozark".

– Jako namiętny widz seriali "Breaking Bad", "Fargo" czy "Ozark" marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł "Mały Zgon" i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię.

Mały Zgon – o czym będzie czarna komedia Canal+?

Nowy serial Canal+ ma być czarną komedią kryminalną, w której zobaczymy prawdziwą mieszankę wybuchową w postaci skorumpowanych stróżów prawa, hazardzistów, międzynarodowego kartelu narkotykowego i zakapiorów z Mazur. Akcja produkcji będzie rozgrywać się w miejscowości Mały Zgon, w której najwyraźniej właśnie zaczyna się sezon na zgony.

Zgodnie z obietnicą ma to być porywający serial prowadzący widza przez świat handlarzy narkotyków, gangsterów dyktujących zasady za kratkami, strzegących ich skorumpowanych stróży prawa i podziemnych rozgrywek w pokera. To wszystko zobaczymy w scenerii mazurskich jezior i lasów.

Mały Zgon – kto zagra w serialu?

"Mały Zgon" to nie tylko intrygująca fabuła, ale i świetna obsada. Główna rola w serialu należy do Piotra Grabowskiego ("Kryminalni"). Prócz niego na ekranie pojawią się Anna Seniuk ("Panny z wilka"), Katarzyna Herman ("Volta"), Jacek Koman ("Kochaj i tańcz"), Karolina Gorczyca ("Skrzydlate Świnie"), Mirosław Haniszewski ("Belfer" sezon 2.) i inni.

Scenariusz produkcji stworzyli Maciej Kowalski ("Atlas") i Piotr Domalewski ("Cicha noc"). Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus ("Jestem mordercą"), a za scenografię Jagna Janicka ("Ostatnia Rodzina").