"Deadwood" – zwiastun i data premiery filmu. Seth Bullock i Al Swearengen powrócą na ekrany tej wiosny!

"Deadwood" (Fot. HBO)

0

Tęskniliście za klimatem Dzikiego Zachodu, barwnymi wiązankami przekleństw i Ianem McShane'em w swojej najlepszej roli? HBO zapowiada filmowe "Deadwood" – mamy zwiastun i datę premiery.

"Gra o tron" skończy się 19 maja, a dwa tygodnie później na nasze ekrany zawita po bardzo długiej przerwie "Deadwood". Niestety, nie będzie to nowy sezon serialu, tylko film, który ma stanowić kontynuację losów mieszkańców najbardziej charakternego miasteczka na Dzikim Zachodzie.

Deadwood – zwiastun filmu HBO

"To miasteczko to azyl" – od tych słów Ala Swearengena (Ian McShane) zaczyna się nasz powrót do Deadwood w zwiastunie filmu HBO. A potem dzieje się wszystko naraz: tu ktoś strzela, tam kogoś wieszają, gdzie indziej już przygotowują trumnę. Choć od finału "Deadwood" mija 13 lat, zaś w serialowym świecie upłynęła dekada, zarówno Al, jak i Seth Bullock (Timothy Olyphant) są dokładnie tacy jak kiedyś, a i ich specyficzna relacja nie uległa większym zmianom.

Oprócz wspomnianej dwójki w zwiastunie pojawia się większość naszych ulubionych postaci: Trixie (Paula Malcomson), Alma Ellsworth (Molly Parker), Sol Star (John Hawkes), Joani Stubbs (Kim Dickens), Calamity Jane (Robin Weigert) i nie tylko.

O czym będzie film Deadwood?

Dwugodzinny film "Deadwood" będzie kontynuacją serialowych wydarzeń, ale po przeskoku czasowym. Akcja ma się toczyć dziesięć lat po finale serialu, gdy bohaterowie spotkają się ponownie, by uczcić nadanie Dakocie Południowej statutu stanowego. Odżyją dawne rywalizacje, sojusze zostaną poddane próbom, a stare rany na nowo otwarte, gdy wszyscy spróbują odnaleźć się wśród zmian, jakie niosą nowoczesność i mijający czas.

Z obsady powrócą niemal wszyscy, czyli oprócz wyżej wymienionych także Anna Gunn jako Martha Bullock, Dayton Callie jako Charlie Utter, Brad Dourif jako Doc Cochran, William Sanderson jako E.B. Farnum i Gerald McRaney jako George Hearst.

Do obsady dołączy Jade Pettyjohn ("School of Rock"), która zagra postać o imieniu Caroline. Zabraknie w niej natomiast zmarłego przed rokiem Powersa Boothe'a (Cy Tolliver) i Titusa Wellivera (Silas Adams), który jest zajęty na planie "Boscha". Reżyserem filmu jest Daniel Minahan, scenariusz napisał David Milch.

Deadwood – kiedy premiera filmu?

Film "Deadwood" będzie mieć premierę w HBO w USA 31 maja – i zapewne dzień później w Polsce. Taka data to nie przypadek. Owszem, w ramówce zrobi się miejsce po "Grze o tron" (i przed "Wielkimi kłamstewkami"), ale chodzi też o to, aby zdążyć przed nagrodami Emmy. Do tegorocznych zakwalifikują się programy wyemitowane od 1 czerwca 2018 do 31 maja 2019.