Eva Green wraca do telewizji w nowym serialu BBC. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z "The Luminaries"

"The Luminaries" (Fot. BBC)

BBC zapraszana na podróż do Nowej Zelandii z Evą Green w nowym miniserialu. "The Luminaries" będzie adaptacją powieści Eleanor Catton wyróżnionej nagrodą Bookera w 2013 roku.

W swojej najnowszej produkcji BBC cofnie się w czasie do Nowej Zelandii w 1866 roku w serialu, który zapowiadany jest na połączenie romansu i wielkiej przygody. "The Luminaries" będzie adaptacją powieści Eleanor Catton, wydanej w Polsce pod tytułem "Wszystko, co lśni", która w 2013 roku dostała nagrodę Bookera za najlepszą powieść w języku angielskim. Zdjęcia do miniserialu powstają cały czas w Nowej Zelandii, ale BBC podzieliło się już pierwszym spojrzeniem na produkcję, w której jedną z głównych ról zagra Eva Green.

The Luminaries – o czym będzie?

Oficjalny opis serialu zapowiada, że "The Luminaries" pokaże wielką historię miłości, morderstwa i zdrady w czasach, gdy mężczyźni i kobiety przemierzali cały świat, aby dorobić się fortuny. Ta pełna tajemnic i przygód opowieść dzieje się na na dzikim zachodnim wybrzeżu Południowej Wyspy w Nowej Zelandii w czasie gorączki złota w latach 60. XIX wieku.

Serial śledzi losy nieposłusznej młodej podróżniczki Anny Wetherell, która z Wielkiej Brytanii przypłynęła do Nowej Zelandii, aby tam rozpocząć nowe życie. Na miejscu poznaje olśniewającego Emery'ego Stainesa, rozbudzając między nimi magię, jakiej nie są w stanie wyjaśnić. Nieszczęśliwa para kochanków, nieustannie łączona i rozdzielana przez los, zaczyna się zastanawiać: czy to my budujemy własną fortunę, czy to ona buduje nas?

Eva Green na zdjęciach z The Luminaries

Dwa pierwsze zdjęcia, jakimi podzieliło się BBC przedstawiają Evę Green w roli właścicielki burdelu Lydii Wells. Występ w "The Luminaries" będzie powrotem do telewizji dla aktorki, która na małym ekranie dała się zapamiętać jako Vanessa Ives w "Penny Dreadful". BBC zaprezentowało dodatkowo ujęcie zza kulis, na którym możemy przyjrzeć się aktorom wcielającym się w role Anny Wetherell (Eve Hewson) i Emery'ego Stainesa (Himesh Patel).

Obok nich w sześcioodcinkowym serialu zagrają także m.in. Marton Csokas ("Kraina bezprawia"), Ewen Leslie ("Top of the Lake: China Girl"), Erik Thomson ("The Code"), Benedict Hardie ("Hacksaw Ridge"), Yoson An ("Dead Lucky") oraz Richard Te Are. "The Luminaries" wyreżyseruje Claire McCarthy ("Ophelia"). Na razie nie jest znana data premiery.

the luminaries serial eva green

the luminaries serial eva green

the luminaries serial eva green

REKLAMA