Matthew Rhys zagra ikonicznego adwokata. Perry Mason powróci na ekran w limitowanym serialu HBO

"The Americans" (Fot. FX)

0

Legendarny fikcyjny adwokat Perry Mason, który na kinowych ekranach zagościł po raz pierwszy w latach 30., pojawi się w limitowanym serialu HBO. W roli tytułowej – Matthew Rhys.

Matthew Rhys nie musi narzekać na brak aktorskich ofert po finale "The Americans". Nagrodzony Emmy aktor zdążył już wystąpić w miniserialu "Śmierć i słowiki", a niedługo będziemy go mogli także oglądać w najnowszej produkcji HBO. Stacja zamówiła limitowany serial "Perry Mason", w którym Rhys wcieli się w tytułowego adwokata.

Matthew Rhys – nowy Perry Mason

Postać Perry'ego Masona zdążyła znaleźć swoje miejsce w amerykańskiej popkulturze już w latach 30., kiedy to Erle Stanley Gardner wydał pierwszą powieść detektywistyczną z udziałem bohatera. Amerykanie mieli okazję oglądać Masona już w serii filmów z lat 30., a potem także w serialu o tej samej nazwie emitowanym w latach 1957-1966. Wcielający się w bohatera Raymond Burr powtórzył swoją rolę jeszcze w 26 filmach telewizyjnych, z których ostatni został pokazany w 1995.

Po prawie 25 latach Perry Mason wróci do telewizji z Matthew Rhysem w odmłodzonej wersji. W serialu HBO Mason próbuje utrzymać się jako prywatny detektyw, starając się powstrzymać powracające wspomnienia z wojny w Francji i pogodzić się z rozpadem swojego małżeństwa. Stacja zaprezentowała oficjalny opis limitowanego serialu nazwanego po prostu "Perry Mason":

Los Angeles, 1932. Podczas gdy reszta kraju próbuje podnieść się po wielkim kryzysie, to miasto gwałtownie się rozwija! Ropa! Olimpiada! Filmy dźwiękowe! Ewangeliczny zapał! I jedno porwanie dziecka, które potoczyło się szczególnie źle! Limitowany serial oparty na postaciach stworzonych przez Erle'a Stanleya Gardnera pokazuje pierwsze lata najbardziej znanego adwokata w amerykańskiej literaturze – Perry'ego Masona. Kiedy sprawa dekady trafia na jego biurko, nieustanne poszukiwanie prawdy przez Masona odkrywa przed nim pęknięte miasto i być może, ścieżkę do odkupienia.

Matthew Rhys produkuje nowy serial razem z m.in. Robertem Downeyem Jr. Za reżyserię "Perry'ego Masona" odpowiadać będzie Tim Van Patten ("Rodzina Soprano", "Gra o tron"). Na razie nie jest znana data premiery.