8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Pose" (Fot. FX)

Rozdano Kids' Choice Awards, wygrywa "Riverdale". Patti LuPone pojawi się w 2. sezonie "Pose". Netflix zamawia serial "The Queen's Gambit". A oprócz tego "Dynastia", "Veep" i nie tylko.

1. Rozdano Kids' Choice Awards, wygrywa Riverdale

Kids' Choice Awards rozdane, pełną listę zwycięzców znajdziecie tutaj. "Riverdale" zdobyło nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego, pokonując "Flasha", "Stranger Things", "Serię niefortunnych zdarzeń", "Chilling Adventures of Sabrina" i... "The Walking Dead". Najlepszą komedią według dzieci zostało w tym roku "Fuller House".

2. Patti LuPone w 2. sezonie Pose

Ryan Murphy zdradził podczas panelu "Pose" na PaleyFest, że w 2. sezonie serialu gościnnie pojawi się Patti LuPone. Zapowiedział także kilkuletni przeskok czasowy – w pierwszym odcinku przeniesiemy się do 1990 roku, a dokładniej do tego dnia, kiedy pojawiło się "Vogue" Madonny. Zdjęcia do 2. sezonu mają ruszyć w przyszłym tygodniu, premiery możemy spodziewać się w czerwcu.

3. Lauren Graham we Wspaniałej pani Maisel?

Amy Sherman-Palladino zdradziła, że Lauren Graham chce wystąpić we "Wspaniałej pani Maisel" i zostanie jej to umożliwione. Aktorka przyszła z konkretnym pomysłem, kogo chce zagrać.

– Lauren zwróciła się do mnie z taką prośbą, a ponieważ Lauren to moja królowa i powód, dla którego zrobiłam karierę, jej prośba zostanie spełniona. Staram się rozgryźć tylko jak. Mam nadzieję, że ona będzie w 3. sezonie – powiedziała twórczyni "Wspaniałej pani Maisel".

4. Netflix zamawia serial The Queen's Gambit

Netflix zamówił 6-odcinkowy serial limitowany "The Queen's Gambit" na podstawie powieści Waltera Tevisa. Serial stworzy Scott Frank ("Godless", "Logan"), a główną rolę zagra Anya Taylor-Joy ("Split", "Miniaturzystka"). Dziejący się w czasach zimnej wojny serial opowie o dziewczynie, która jest prawdziwą mistrzynią szachową i chce zostać najlepszą szachistką świata.

5. Jak Dynastia pożegnała Nicollette Sheridan

Nicollette Sheridan odeszła z "Dynastii", a dokładny opis tego, jak ją wypisano z serialu, znajdziecie tutaj.

6. Jack Davenport w serialu Why Women Kill

Jack Davenport ("Smash") zagra męża Lucy Liu w "Why Women Kill" w tej części historii, która dzieje się w latach 80. Nowy serial Marca Cherry'ego opowie historie trzech kobiet, żyjących w latach 60., latach 80. i współcześnie, które zmagają się ze zdradą małżeńską.

7. Marg Helgenberger w pilocie serialu prawniczego

Marg Helgenberger ("CSI") zagra sędzię w pilocie "Courthouse", nowego serialu prawniczego CBS, którego akcja dzieje się w Los Angeles.

8. Rhea Seehorn i Michael McKean w serialu Veep

Duet znany z "Better Call Saul" pojawi się w finałowym sezonie "Veepa". Rhea Seehorn zagra szefową personelu rywala Seliny Meyer w walce o fotel prezydencki. Michael McKean pojawi się gościnnie w jednym odcinku jako gubernator Iowy. W 7. sezonie serialu HBO możemy także liczyć na gościnne występy Andy'ego Daly'ego ("Review") i Keegana-Michaela Keya ("Key & Peele").

REKLAMA