Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"The Act" (Fot. Hulu)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ten tydzień przyniósł znakomite "The Act", powrót "The OA" i kolejne świetne odcinki komedii. A po drugiej stronie mamy m.in. "Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki", coraz słabsze "This Is Us" czy nieciekawe nowości telewizji ogólnodostępnej.

Hit tygodnia: Derry Girls, Rob(b)ie i niedźwiedź polarny

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

Kto kochał jakiś zespół miłością tak silną, że żaden zakaz nie mógł stanąć na drodze na koncert, i kto pamięta to uczucie, że wszystkie ważne rzeczy dzieją się gdzie indziej, bo "do nas to nikt nie przyjeżdża", doceni najnowszy odcinek "Derry Girls" z Take That w centrum uwagi. Ale nawet jeśli widz nigdy nie śnił o Robbiem Williamsie i nie sądził, że Gary Barlow to genialny tekściarz, znajdzie tu masę atrakcji.

Trudno wyliczyć wszystkie cudowne gagi, jakie zafundował nam w tym tygodniu nieustająco prześmieszny irlandzki sitcom. Od jak zwykle fenomenalnej siostry Michael i akcji z pełną wódki walizką, przez spotkanie Irish Travellers i paniczną ucieczkę, szalony rajd autostopem z kobietą, która zrobiła błąd w imieniu Robbiego na wszystkich koszulkach, po zorientowanie się, że dziewczyny zapomniały o Jamesie.

W tle jak zwykle jest konflikt zbrojny, nieustająco obnaża też Lisa McGee stereotypy kryjące się pod magią słodkich lat 90. Ale bardzo trudno nie zatęsknić za nastoletnią naiwnością i tamtym szaleństwem, kiedy żaden niedźwiedź polarny nie mógł człowiekowi przeszkodzić w spojrzeniu w oczy przystojnego idola. Idola, który przecież na pewno wysyłał z ekranu miłosne sygnały skierowane wyłącznie do nas! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA