Emilia Clarke jest poruszona reakcją fanów na wyznanie o tętniaku. Zobaczcie jej wideo z podziękowaniami

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Emilia Clarke zdobyła się na niemałą odwagę, publikując historię o tym, jak otarła się o śmierć, gdy w jej mózgu pękł tętniak. Reakcja fanów na wyznanie aktorki przekroczyła jej oczekiwania.

Kilka dni temu Emilia Clarke opublikowała na łamach magazynu "The New Yorker" obszerny list dotyczący choroby, z którą zmierzyła się kilka lat temu. Zaraz po zakończeniu pierwszego sezonu "Gry o tron" aktorka trafiła do szpitala. Okazało się, że pękł jeden z dwóch tętniaków w jej mózgu.

Emilia Clarke opowiada o tętniaku mózgu

Emilia przeszła operację, której skutkiem ubocznym, na szczęście chwilowym, była afazja. Clarke nie wiedziała wówczas, czy problemy z wymową będą tymczasowe czy skutecznie pozbawią ją zawodu.

– W najgorszych momentach chciałam odłączenia od aparatury. Prosiłam personel ze szpitala, by pozwolili mi umrzeć. Moja wymarzona praca była skupiona na języku, na komunikacji. Bez tego straciłabym wszystko – pisała Emilia.

Historia Clarke jest traumatyczna. W późniejszym czasie aktorka trafiła do szpitala z drugim tętniakiem. Zabieg, który musiała przejść, wymagał usunięcia kawałów jej czaszki i zastąpienia ich tytanowymi elementami.

Nic dziwnego, że takie szczere wyznanie spotkało się z pełnym wsparcia odzewem ze strony fanów. Ich reakcja przekroczyła oczekiwania Emilii. Aktorka postanowiła podziękować za okazane jej wsparcie z pomocą nagrania na Instagramie.

– Cześć wam. Nagrałam to wideo, żebym wam podziękować. Wasza reakcja na moją historię była oszałamiająca i głęboko poruszająca. Bardzo wam dziękuję. Po stokroć dziękuję wszystkim, którzy przeczytali moją historię i odpowiedzieli na nią z miłością, to piękna rzecz i nie mogę do końca uwierzyć w to, ilu z was poruszyła moja historia – napisała aktorka.

Dzisiaj Emilia jest w pełni zdrowa, nie zapomina jednak o tych, którzy walczą z problemami neurologicznymi i wspiera fundację charytatywną SameYou.

8 sezon Gry o tron startuje 15 kwietnia w HBO