Wiemy, kiedy startuje Apple TV+! Jakie seriale pojawią się na nowej platformie i czy będzie dostępna w Polsce?

Fot. Apple

Po miesiącach spekulacji i niezliczonych informacjach o nadchodzących projektach, Apple w końcu oficjalnie zapowiedział swój serwis streamingowy. Poznajcie Apple TV+.

Steven Spielberg, Reese Witherspoon, Oprah Winfrey – Apple oficjalnie zapowiedział jesienny start swojej platformy streamingowej w towarzystwie największych hollywoodzkich nazwisk. Serwis, o którym przez ostatnie miesiące słyszeliśmy jako o potencjalnym nowym i znaczącym graczu na arenie platform streamingowych zyskał dziś w końcu swoją nazwę – Apple TV+. Co zaoferuje nowa usługa Apple?

Wszystko, co wiemy o serwisie Apple TV+

Zgodnie z zapowiedziami firmy, Apple TV+ ma być dostępne w ponad 100 krajach już tej jesieni. Lokalne ceny usługi ani dokładna lista miejsc, w których platforma zostanie uruchomiona nie zostały jeszcze podane, ale wszystko wskazuje na to, że w tej puli znajdzie się także Polska.

Jak obiecuje firma, cała biblioteka Apple TV+ ma być dostępna do pobrania offline, a każdego miesiąca oferta będzie powiększana o kolejne oryginalne programy. Usługę Apple TV+ będzie można wykupić w aplikacji Apple TV, która (przynajmniej w USA) ma oferować dostęp do licznych subskrypcji innych platform lub kanałów, takich jak m.in. HBO czy Showtime.

Apple TV+ – jakie seriale będą na platformie

Dzisiejsza konferencja była przy okazji pierwszą okazją do oficjalnego zaprezentowania projektów, które już niedługo będziemy mogli oglądać w serialach Apple TV+ oraz ich największych gwiazd. Reese Witherspoon i Jennifer Aniston pojawiły się razem na scenie, aby zapowiedzieć "The Morning Show" opowiadające o kulisach pracy w telewizji śniadaniowej.

A jeśli sama obecność nagrodzonej Oscarem Witherspoon i Aniston powracającej do seriali w pierwszej regularnej roli od "Przyjaciół" wam nie wystarczy, to do aktorek dodatkowo dołączył na scenie Steve Carell. Serial już dostał zamówienie na dwa dziesięcioodcinkowe sezony. Urywki "The Morning Show" można obejrzeć w krótkiej zapowiedzi nadchodzących projektów Apple TV+, wypakowanych hollywoodzkimi gwiazdami:

Swoje projekty w trakcie konferencji zaprezentowali także m.in. Steven Spielberg, który dla Apple TV+ wyprodukuje nową wersję swojej antologii fantasy z lat 80. zatytułowanej "Amazing Stories". J.J. Abrams pojawił się na scenie razem z Sarą Bareilles, która zaśpiewała i zagrała piosenkę tytułową do "Little Voice" – komediodramatu o młodej kobiecie "poszukującej swojego głosu", inspirowanego życiem piosenkarki.

O nowym projekcie twórcy "Peaky Blinders" Stevena Knighta pt. "See" opowiedziały gwiazdy produkcji Jason Momoa i Alfre Woodard. W tym postapokaliptycznym serialu nieliczni ludzie, którzy przeżyli zagładę cywilizacji już dawno stracili wzrok, a fakt, że kiedyś ich przodkowie mogli widzieć urósł do rangi legendy. Na scenie pojawił się także Kumail Nanjiani, który wspominając swoje doświadczenie jako imigranta z Pakistanu zapowiedział antologię "Little America", opowiadającą o codziennym życiu nowych przybyszy do Ameryki z całego świata.

Zaprezentowane dzisiaj seriale to jedynie ułamek ogromnej listy projektów, jaką obecnie przygotowuje Apple TV+. Część z nich pojawia się już w krótkiej zapowiedzi z urywkami nadchodzących seriali. Wśród gwiazd, którymi będą mogły pochwalić się produkcje Apple TV+ są m.in. Hailee Steinfeld, Octavia Spencer, Aaron Paul, Lizzy Caplan, Chris Evans, Michelle Dockery, Brie Larson, Jennifer Garner i Joel Kinnaman.

Apple TV+ startuje tej jesieni w ponad 100 krajach

REKLAMA