8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"9-1-1" (Fot. FOX)

"Rezydenci" i "9-1-1" z nowymi sezonami. Rekordowy zwiastun "Stranger Things". Akcja krwiodawstwa Bleed for the Throne w Warszawie. A oprócz tego "Vida", "Belfer" i nie tylko.

1. Rezydenci i 9-1-1 z nowymi sezonami

Seriale "Rezydenci" i "9-1-1" telewizji FOX dostały zamówienie na 3. sezon.

2. Vida wraca w maju z 2. sezonem

Telewizja Starz podała, że 2. sezon serialu "Vida" będzie mieć premierę 23 maja na platformach internetowych, gdzie od razu pojawi się wszystkie 10 odcinków. Telewizyjna premiera kilka dni później – 26 maja.

3. Rekordowy zwiastun Stranger Things

21 mln osób obejrzało zwiastun 3. sezonu "Stranger Things", co go czyni najchętniej oglądanym klipem Netfliksa na YouTube. Zwiastun 2. sezonu miał "tylko" 19 mln wyświetleń.

4. Czarodziejki z nowymi showrunnerami

Dotychczasowy showrunner Carter Covington ("Faking It") opuszcza ekipę "Charmed". Zastąpią go Liz Kruger i Craig Shapiro ("Salvation", "Necessary Roughness"). Serial w 2. sezonie ma skupić się bardziej na wątkach nadprzyrodzonych, a mniej na rodzinnych.

5. Akcja Bleed for the Throne w Warszawie

W dniach 26, 27, 28 i 30 marca w Warszawie będzie można oddać krew "dla tronu" w jednym z mobilnych punktów poboru krwi lub stworzonym specjalnie na tę okazję stacjonarnym punkcie w centrum miasta. Dla tych, którzy wezmą udział w akcji "Bleed for the Throne – oddaj krew!", HBO przygotowało serialowe gadżety.

W sobotę 30 marca w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym 4 w Warszawie powstanie specjalny stacjonarny punkt poboru krwi z atrakcjami dla fanów serialu. Będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na Żelaznym Tronie czy spędzenia czasu przy jednej z gier planszowych lub zręcznościowych inspirowanych serialem.

6. Art Malik w pilocie komedii ABC

Art Malik zagra tatę Hanny Simone w pilocie komedii, opowiadającej o jej rodzicach.

7. Znamy obsadę pilota The Dark Tower

Sam Strike ("Nightflyers") zagra główną rolę, rewolwerowca Rolanda Deschaina w pilocie "The Dark Tower", który jest bliski zamówienia na Amazonie. Do obsady dołączył także Jasper Pääkkönen ("BlacKkKlansman"), prawdopodobnie jako Marten.

8. Belfer będzie w Ale kino+

Ale kino+ obchodzi tej wiosny 20-lecie istnienia. Z tej okazji będą różne niespodzianki dla widzów, w tym seria filmów "Obcy" (start 1 kwietnia, emisja w poniedziałki o godz. 20:10) i 1. sezon "Belfra" (start 7 kwietnia, emisja w niedziele o godz. 20:10 po dwa odcinki).

REKLAMA