Zwiastuny pierwszych odcinków nowej "Strefy mroku". Kumail Nanjiani, Adam Scott i spora dawka szaleństwa

"Strefa mroku" (Fot. CBS All Access)

Kumail Nanjiani jako komik, który zrobi wiele dla sukcesu, i Adam Scott przeżywający koszmar w samolocie. Oto nowa "Strefa mroku" – zobaczcie zapowiedzi pierwszych odcinków.

Oryginalna "Strefa mroku" to serial najbardziej kultowy z kultowych. Produkcja Roda Serlinga, którą CBS zaczął emitować w 1959 roku, to protoplasta współczesnych produkcji premium, inspiracja dla wielu scenarzystów (przyznają to m.in. Vince Gilligan, twórca "Breaking Bad", i oczywiście Charlie Brooker, autor "Black Mirror") i wzór tego, jak powinno się tworzyć serialowe antologie.

Strefa mroku – jaki będzie nowy serial?

Dlatego trudne zadanie stoi przed producentami remake'u, czyli Jordanem Peele'em ("Get Out") – który zajmie miejsce Roda Serlinga, a więc będzie gospodarzem i narratorem – oraz Simonem Kinbergiem ("Legion") i Marco Ramirezem ("The Defenders"). Przyszło im zmierzyć się z prawdziwą legendą, ale już widać, że zrobili to po swojemu, jednocześnie nawiązując do oryginału.

Podobnie jak "Strefa mroku" sprzed lat, nowy serial będzie łączył w sobie elementy science fiction, horroru i fantasy, badając przy tym ludzką naturę i dostarczając komentarza społecznego.

W znakomitej obsadzie znajdują się Sanaa Lathan ("The Affair"), Kumail Nanjiani ("Dolina Krzemowa"), Adam Scott ("Parks and Recreation"), John Cho ("The Exorcist"), Allison Tolman ("Fargo"), Jacob Tremblay ("Room"), Steven Yeun ("The Walking Dead", Jessica Williams ("2 Dope Queens"), DeWanda Wise ("She's Gotta Have It"), Greg Kinnear ("House of Cards"), Taissa Farmiga ("The Mule"), Rhea Seehorn ("Better Call Saul"), Luke Kirby ("The Deuce") i Ike Barinholtz ("The Oath").

Strefa mroku – zwiastuny pierwszych odcinków

Dwa pierwsze odcinki – "The Comedian" i "Nightmare at 30,000 Feet" – mają już zwiastuny, z których można dowiedzieć się sporo o fabule. W "The Comedian" zobaczymy Kumaila Nanjianiego w roli komika, który marzy o wielkim sukcesie. Efektem tego jest jakiś układ z postacią graną przez Tracy'ego Morgana – czyżby diabłem we własnej osobie?

Jak wysoką cenę będzie musiał zapłacić komik za to, że ludzie śmieją się z jego żartów, możemy się tylko domyślać. W zwiastunie coś złego dzieje się z jego psem, a jego dziewczyna zdaje się w ogóle nie pamiętać, że mieli psa. I to pewnie zaledwie początek ciągu dziwnych zdarzeń.

"Nightmare at 30,000 Feet" to z kolei odcinek nawiązujący do klasyka – "Nightmare at 20,000 Feet" z Williamem Shatnerem z oryginalnej serii. Mamy tutaj Adama Scotta jako faceta, który przeżywa jakiś rodzaj koszmaru podczas lotu.

A Chris Diamantopoulos (Russ z "Doliny Krzemowej") mówi, że mu wierzy. "Jesteśmy teraz 30 tysięcy stóp nad ziemią, gdzie w ogóle nie powinno być ludzi. Sam fakt, że znajdujemy się w tym samolocie, oznacza, że wszystko jest możliwe" – zapewnia.

Strefa mroku – kiedy premiera nowego serialu?

Nowa "Strefa mroku" wystartuje w USA 1 kwietnia na platformie CBS All Access. Na dzień dobry zostaną pokazane dwa odcinki, kolejne co tydzień począwszy od 11 kwietnia. Niestety, nadal nic nie wiadomo na temat polskiej daty premiery.

REKLAMA