10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Elementary" (Fot. CBS)

Data premiery finałowego sezonu "Elementary". "Better Things" z zamówieniem na 4. sezon. Aktor z "Wikingów" pojawi się w "Wiedźminie". A oprócz tego prequel "Rodziny Soprano", spin-off "Riverdale" i nie tylko.

1. Data premiery finałowego sezonu Elementary

Telewizja CBS podała daty letnich premier seriali. Składający się z 13 odcinków finałowy sezon "Elementary" wystartuje w czwartek 23 maja. Liczący 11 odcinków 2. sezon serialu "Instinct" z Alanem Cummingiem będzie mieć premierę w niedzielę 16 czerwca.

Elementary sezon 7

Będzie też nowy serial "Blood & Treasure", który zadebiutuje 21 maja podwójnym odcinkiem. To historia duetu składającego się z eksperta od antyków i pięknej złodziejki, którzy połączą siły, żeby złapać terrorystę, finansującego swoją działalność za pomocą skradzionych dzieł sztuki. W rolach głównych Matt Barr ("Valor") i Sofia Pernas ("The Brave").

Blood & Treasure

2. Better Things z zamówieniem na 4. sezon

"Better Things" wróci z 4. sezonem, który zobaczymy w 2020 roku. Finał 3. sezonu zostanie pokazany 16 maja.

3. Jussie Smollett oczyszczony z zarzutów

Zarzuty wobec Jussiego Smolletta, aktora "Imperium", który miał upozorować atak na samego siebie, zostały wycofane. Aktor wygłosił emocjonalne oświadczenie, które możecie zobaczyć poniżej. Zapewnił, że chce wrócić do pracy i do swojego normalnego życia. Pojawiło się także oświadczenie twórców "Imperium" i szefów FOX-a, którzy wyrazili zadowolenie z takiego obrotu sprawy.

Tymczasem prokurator, który oskarżał Smolletta, powiedział, że nie wierzy w jego niewinność. Jak wyjaśnił, wycofywanie zarzutów w tego typu sprawach jest częste, ale to nie oznacza automatycznie niewinności. Nic dobrego do powiedzenia o aktorze z "Imperium" nie miał także burmistrz Chicago, który stwierdził, że miastu należą się przeprosiny i że wymiar sprawiedliwości nie jest po to, żeby go używać do autopromocji.

4. Burden of Truth z zamówieniem na 3. sezon

"Burden of Truth" kanadyjskiej stacji CBS dostał zamówienie na 3. sezon. Dobrą wiadomość przekazał na Twitterze Peter Mooney.

5. Brad Falchuk podpisuje umowę z Netfliksem

Producent Brad Falchuk, który współpracuje z Ryanem Murphym, również podpisał kilkuletnią umowę z Netfliksem. Według serwisu Deadline na kontrakcie widnieje kwota składająca się z ośmiu cyfr. Współpraca Falchuka z Netfliksem obejmuje tworzenie nowych seriali i zacznie się od "The Politician", który zadebiutuje tej jesieni.

6. Charlie Barnett w serialu Ty

Charlie Barnett ("Russian Doll") dostał rolę powracającą w 2. sezonie serialu "Ty". Zagra przyjaciela Love Quinn (Victoria Pedretti), nowej ofiary Joego Goldberga.

7. Powiększa się obsada pilota Katy Keene

Zane Holtz ("Hunter Killer") i Katherine LaNasa ("Imposters") dołączyli do obsady pilota "Katy Keene", spin-offu "Riverdale". On zagra boksera, a ona osobistą doradczynię w luksusowym domu handlowym.

8. Michela De Rossi w prequelu Rodziny Soprano

Włoska aktorka Michela De Rossi ("Boys Cry") dołączyła do obsady "The Many Saints of Newark". Ma zagrać jedną z głównych ról – włoską imigrantkę, która przybywa do Ameryki.

9. Będzie więcej takich produkcji jak Bandersnatch

Netflix zatrudnia game designerów, którzy będą pracować nad kolejnymi produkcjami interaktywnymi w stylu "Black Mirror: Bandersnatch".

10. Aktor z Wikingów pojawi się w Wiedźminie

Boholt, szef najemników zwanych Rębaczami z Crinfrid, pojawi się w serialowym "Wiedźminie". Zagra go znany z "Wikingów" Steve Wall, który pochwalił się swoją rolą na Instagramie.

REKLAMA