"Ruchome piaski" już w kwietniu na Netfliksie. Zobaczcie zwiastun nowego szwedzkiego kryminału

"Ruchome piaski" (Fot. Netflix)

0

Tęsknicie za "Mostem nad Sundem"? Netflix właśnie pokazał zwiastun nowego serialu scenarzystki kryminału Camilli Ahlgren. Zobaczcie, jak prezentują się "Ruchome piaski".

Gdy w bogatej dzielnicy Sztokholmu dochodzi do szkolnej strzelaniny, zwyczajna nastolatka Maja Norberg zostaje oskarżona o zamordowanie swoich rówieśników. Wraz z próbą odkrycia co doprowadziło do tragedii, sekrety z prywatnego życia dziewczyny wychodzą na jaw, a w szczególności historia jej związku z Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjną rodziną. Tak Netflix zapowiada "Ruchome piaski" – pierwszy szwedzki serial platformy, którego zwiastun właśnie pojawił się w sieci.

Ruchome piaski – zwiastun szwedzkiego serialu

"Ruchome piaski" są adaptacją bestsellerowego kryminału "Störst av allt" autorstwa Malin Persson Giolito. Wydana w 2016 roku powieść została uhonorowana nagrodą dla najlepszego skandynawskiego kryminału oraz przetłumaczona na 26 języków, w tym polski. Serialową adaptacją książki zajmie się weteranka nordyckiego noir Camilla Ahlgren, która ma na swoim koncie scenariusze m.in. "Mostu nad Sundem" i "Marcelli".

Główną rolę w serialu zagra Hanna Ardéhn, a jako Sebastian Fagerman na ekranie towarzyszyć jej będzie piosenkarz Felix Sandman. W "Ruchomych piaskach" wystąpią też m.in. David Dencik ("Top of the Lake: China Girl") oraz Anna Björk ("Most nad Sundem").

Ruchome piaski pojawią się na Netfliksie 5 kwietnia