Będzie 2. sezon "After Life"? Ricky Gervais mówi, że już pisze nowe odcinki

"After Life" (Fot. Netflix)

0

Jeśli Ricky Gervais chwycił was za serce w roli dziennikarza rozpaczającego po śmierci żony, wiedzcie, że to nie koniec. "After Life" oficjalnie nie ma zamówienia na 2. sezon, ale nieoficjalnie...

Dla mnie "After Life" było jedną z najlepszych niespodzianek marca, a jeśli zgadzacie się mną, oto dobra wiadomość: nietypowa komedia Netfliksa ma wrócić z 2. sezonem. Nie jest to jeszcze oficjalna informacja od streamingowego giganta, ale trudno sobie wyobrazić, żeby zamówienia nie było, w momencie kiedy mówi o tym sam twórca.

After Life sezon 2 – Ricky Gervais już pisze odcinki

Brytyjski komik o planowanym 2. sezonie "After Life" poinformował na Twitterze, zupełnie mimochodem, przy okazji podziękowań za recenzje i dobre słowa. "Jesteście najlepszymi fanami na świecie. O, i zacząłem już pisać 2. serię" – rzucił na końcu jednego z tweetów.

Z recenzjami "After Life" w USA było co prawda różnie, ale my zgadzamy się z Brytyjczykami – Gervais zrobił świetną rzecz, która powinna być kontynuowana. Tak brutalnie szczerego portretu człowieka w żałobie dawno nie widzieliśmy na żadnym ekranie, a i specyficznego typu humoru prezentowanego przez Gervaisa nie da się nie docenić. "After Life" to ciekawe połączenie i najbardziej ludzka opowieść o stracie, jaką można sobie wyobrazić.

Ricky Gervais i brutalna szczerość w After Life

W rozmowie z RadioTimes.com brytyjski komik, reżyser, producent i scenarzysta wyjaśniał, czemu czemu zdecydował się na takie połączenie.

– Myślę, że nie stanie się nic złego, jeśli będziemy rozmawiać o tematach tabu, a moim jedynym obowiązkiem jest robić to szczerze. Myślę, że chcę przesunąć trochę granicę, bo problem polega na tym, że kiedy dyskutuje się o tych sprawach, rozwadnia się to, myśląc, że ludzie tego nie zniosą. I to jest obraźliwe – powiedział.

Zdaniem Gervaisa, to ważne, żeby o takich rzeczach mówić szczerze, brutalnie i najlepiej też tak, jak jeszcze nikt nie mówił. Komuś się spodoba, kogoś innego to rozzłości, ale przede wszystkim zmusza się widzów do myślenia.

After Life jest dostępne na Netfliksie