Pennyworth, Alfred Pennyworth – w takim wydaniu lokaja Batmana jeszcze nie widzieliście. Mamy zwiastun

"Pennyworth" (Fot. Epix)

Zwiastun serialu "Pennyworth" zapowiada oryginalną produkcję osadzoną w świecie Batmana. Serial twórcy "Gotham" pokaże losy lokaja mrocznego rycerza – Alfreda.

Na pierwszy rzut oka, zapowiedź serialu "Pennyworth" przypomina raczej serial o Jamesie Bondzie niż produkcję dziejącą się w świecie Batmana. Bohaterem najnowszego serialu Bruno Hellera, twórcy "Gotham", będzie jednak jedna z najważniejszych postaci towarzyszących mrocznemu rycerzowi – jego wierny lokaj, Alfred Pennyworth.

Alfred Pennyworth w serialu twórców Gotham

Chociaż Alfred kojarzy się raczej z sędziwym służącym, który na ekranie dał się zapamiętać w kreacjach choćby Michaela Caine'a czy Michaela Gougha, "Pennyworth" pokaże tytułowego bohatera jako młodego mężczyznę i byłego żołnierza brytyjskich sił specjalnych. W dziejącym się w Londynie w latach 60. serialu Alfred zakłada firmę ubezpieczeniową i pracuje dla amerykańskiego miliardera Thomasa Wayne'a, który jeszcze nie został ojcem Bruce'a.

Rolę Pennywortha zagra w serialu Jack Bannon ("Medyceusze: Władcy Florencji"), a młody bohater opisywany jest jako "szczery i inteligentny mężczyzna, którego nie posądziłbyś o bycie zabójcą dla SAS." W Thomasa Wayne'a wcieli się Ben Aldridge ("Fleabag"), a w obsadzie "Pennyworth" zobaczymy jeszcze m.in. Ryana Fletchera ("Shetland"), Palomę Faith ("Młodość"), Jason Flemynga ("The Missing"), Hainsleya Lloyda Bennetta ("Catastrophe"), Emmę Paetz ("The Looming Tower") oraz Polly Walker ("Line of Duty").

Chociaż twórcami serialu są Bruno Heller i Danny Cannon, który również pracował przy "Gotham" jako reżyser i scenarzysta, Pennyworth ma być historią dziejącą się w kompletnie odrębnym uniwersum.

Pennyworth – kiedy premiera?

Serial zadebiutuje w USA tego lata na kanale Epix. Na razie nie wiemy, jaka platforma lub kanał pokaże "Pennywortha" w Polsce.

REKLAMA