Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Jane the Virgin" (Fot. CW)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

W tym tygodniu trudno pobić emocjonalny monolog w "Jane the Virgin" i piękny finał "Broad City". Doceniamy także dobre powroty "Gomorry" i "On My Block", debiut pewnych nietypowych wampirów i nie tylko.

Hit tygodnia: Broad City pięknie się żegna

"Broad City" (Fot. Comedy Central)

"Broad City" (Fot. Comedy Central)

Ostatnie odcinki "Broad City" to doskonale rozłożone na tygodnie etapy pożegnania. Abbi i Ilana dostały szansę, by przepracować koniec epoki, zmianę ich przyjaźni na przyjaźń na odległość. A widz dostał szansę oswojenia się z myślą, że nie będzie już oglądał kolejnych zwariowanych przygód w nieprzewidywalnych przestrzeniach Nowego Jorku.

Po szoku w odcinku "Sleep No More" i po zeszłotygodniowej wędrówce z kanapą wśród wspomnień z minionych lat finał zatytułowany po prostu "Broad City" mógł przejść do tego, co w serialu najważniejsze: do najgłębszych emocji Abbi i Ilany w kwestii przeprowadzki pierwszej z nich do Colorado. Strach przed zmianą i osamotnieniem połączono tu z przekonaniem, że najwyższy czas na spełnianie marzeń, i z nadzieją, że taka przyjaźń przetrwa wszystko.

Piękna scena na moście, w której Ilana Glazer zachwyciła aktorsko. Impreza pożegnalna, z której Ilana wyrzuciła gości, żeby jeszcze przez chwilę mieć Abbi tylko dla siebie. Słynna niebieska sukienka. A potem wyznania przy taksówce, tak pasujące do tego, co wiemy o dziewczynach po pięciu sezonach "Broad City". Już na tym etapie finał byłby hitem.

Twórcy dali nam jednak coś więcej. Nie tylko rozwiali wątpliwości, czy dziewczyny na pewno będą blisko emocjonalnie, kiedy będą daleko geograficznie. Ostatnie ujęcia to ważny wyraz przekonania, że takich Abbi i Ilan jest mnóstwo, a przyjaźń oparta na wsparciu i bezwarunkowej akceptacji nie musi okazać się czymś jednorazowym.

Dziewczyny wspólnie bawiły się nowojorskim życiem, równocześnie krok za krokiem zmierzając do odkrycia, w czym są naprawdę dobre i co chcą robić dalej. A to wszystko dzięki pomocy tej drugiej. Będziemy bardzo tęsknić, bo takiego nieskrępowanego konwenansami serialu, w którym bohaterki nie zostają sprowadzone do swoich romansowych perypetii, pewnie długo nie zobaczymy. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA