Co dalej po cliffhangerze z finału 2. serii "On My Block"? Twórczyni opowiada o planach na 3. sezon

"On My Block" (Fot. Netflix)

Nadal jesteście w szoku po cliffhangerze, którym skończył się 2. sezon "On My Block"? Twórczyni serialu opowiada o dalszych losach bohaterów. Uwaga na spoilery.

"On My Block" zdążyło nas już przyzwyczaić do mocnych cliffhangerów. Finał 1. sezonu kazał czekać aż rok w niepewności, czy wszyscy członkowie głównej obsady przeżyją dramatyczną strzelaninę. Choć ostatnia scena fantastycznego 2. sezonu nie jest aż tak krwawa jak rok temu, to raz jeszcze stawia los głównych bohaterów pod znakiem zapytania. W rozmowie z TV Guide współtwórczyni serialu Lauren Iungerich opowiedziała o tym, jak mogą potoczyć się losy bohaterów.

On My Block – jak rozwiąże się cliffhanger z 2. serii?

Najważniejsze pytanie, jakie nasuwa się po finale 2. sezonu, to: kim są porywacze czwórki głównych bohaterów? Iungerich nie powiedziała oczywiście wprost, kto w biały dzień łapie Ruby'ego, Jamala, Monse i Cesara i wrzuca do furgonetki, ale zasugerowała, że może to mieć związek z gangiem The Prophets, umiejętnie oszukanym przez rywali z Santos w ostatnim odcinku.

Czy powinniśmy więc martwić się o to, że któreś z bohaterów może nie dotrwać do następnego sezonu? W tej kwestii Iungerich dała lekkie pocieszenie:

– Myślę, że powinniście martwić się na tyle, na ile wiecie, że jest to serial i postacie, które kochamy. Choć oczywiście, będą w ogromnym niebezpieczeństwie. Ale niekoniecznie musi to być coś, czego się spodziewacie.

Co w 3. sezonie On My Block?

Chociaż "On My Block" nie dostało jeszcze oficjalnego zamówienia na 3. sezon, Lauren Iungerich wyjawiła, że już ma dobrze zaplanowany kolejny rozdział historii nastolatków z Freeridge. Zapytana o dalszy los Monse, twórczyni przyznała, że wydarzenia z tegorocznego finału mogą mieć duży wpływ na jej decyzję o udaniu się do szkoły z internatem. Serial ma dalej obserwować, jak dziewczyna próbuje znaleźć swoje miejsce w grupie przyjaciół, wśród której czuje się coraz mniej doceniona.

Fani związku Monse-Cesar nie powinni jednak porzucać nadziei na to, że nie zobaczą swojej ulubionej pary już nigdy razem. Jak przyznała Iungerich:

– Sądzę, że między Monse i Cesarem jest prawdziwa miłość. Obydwoje są dla siebie pierwszą miłością i myślę, że tego typu relacja jest skomplikowana. Teraz tym bardziej, kiedy ona czuje się oszukana. Dlatego zobaczymy więcej konsekwencji tego uczucia i zdrady i jego pragnienia, żeby naprawdę z nią być i być zrozumianym.

Za to jeśli w 2. sezonie jeszcze bardziej pokochaliście Jasmine, przygotujcie się na to, że w kolejnych odcinkach będzie jej coraz więcej. A serial dalej będzie odkrywał kolejne odcienie przebojowej bohaterki.

– Myślę, że Ruby mocno się do niej przekonał. Reszta grupy na razie powoli się przekonuje, ale sądzę, że będzie dla nich coraz ważniejsza – przyznała Iungerich.

Autorka podkreślała w wywiadzie niejednokrotnie, że ma ogromną nadzieję, że serial dostanie zamówienie na 3. sezon i jest pozytywnej myśli w kwestii szans na dalsze odcinki. A my możemy tylko trzymać kciuki, że za rok jeszcze raz wrócimy do Freeridge.

On My Block dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA