"The Umbrella Academy" powróci z 2. sezonem – mamy pierwsze szczegóły

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

0

Nieoficjalnie ta informacja krążyła od pewnego czasu, a teraz wiemy już oficjalnie: będzie 2. sezon "The Umbrella Academy". Ile powstanie odcinków i czy wszyscy członkowie rodzinki powrócą?

"The Umbrella Academy" powróci z 2. sezonem. Netflix oficjalnie ogłosił informację o zamówieniu, dorzucając od razu kilka szczegółów na temat nowych odcinków superbohaterskiej produkcji.

The Umbrella Academy sezon 2 – ile odcinków?

Przede wszystkim wiemy, że 2. sezon opowieści o niekonwencjonalnej rodzinie będzie liczyć 10 odcinków, czyli tyle samo co pierwszy. Powrócą w nim Ellen Page (Vanya), Tom Hopper (Luther), David Castañeda (Diego), Emmy Raver-Lampman (Allison), Robert Sheehan (Klaus), Aidan Gallagher (Number Five) i Justin Min (Ben), a produkcję serialu dalej będzie prowadzić Steve Blackman. Zdjęcia rozpoczną się latem w Toronto.

"The Umbrella Academy" to serial oparty na komiksach i powieściach graficznych stworzonych i napisanych przez Gerarda Waya ("My Chemical Romance"), zilustrowanych przez Gabriela Bá i wydanych przez Dark Horse Comics.

Historia, którą opowiada, zaczyna się pewnego dnia w 1989 roku, kiedy niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeves, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę.

Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreevesa. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

The Umbrella Academy znajdziecie na Netfliksie