Wiadomo, kto zagra główną rolę w "Królu" na postawie powieści Szczepana Twardocha

"Król" (Fot. Wydawnictwo Literackie)

W 2016 roku Canal+ ogłosił, że bierze się za serialową adaptację "Króla" Szczepana Twardocha, w styczniu bieżącego roku poznaliśmy reżysera produkcji, a teraz przychodzi pora na obsadę.

"Król", nowy serial Canal+ będący adaptacją powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule, powoli nabiera kształtu. W styczniu poznaliśmy nazwisko reżysera – będzie nim Jan P. Matuszyński, twórca "Ostatniej rodziny" i reżyser seriali, jak "Wataha" czy "Nielegalni". Dzisiaj zostały odsłonięte kolejne karty.

Król – serial na podstawie powieści Twardocha

Zanim przejdziemy do pierwszych nazwisk z obsady serialu, przypomnijmy jego fabułę. Akcja "Króla" rozgrywa się w 1937 roku w Warszawie, w której ścierają się różne grupy etniczne, społeczne i religijne. Głównym bohaterem jest Jakub Szapiro, bokser, który ma powiązania z przestępczym światem.

– Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą – dowiadujemy się z opisu książki.

Król – kto zagra główną rolę w serialu Canal+?

A teraz konkrety. Jak właśnie ujawnił Canal+, w roli Jakuba Szapiro zobaczymy Michała Żurawskiego znanego z serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku", natomiast Kacper Olszewski wystąpi jako Mosze Bernsztajn.

"Król" będzie liczyć osiem odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana.

REKLAMA