Które seriale mogą nie przetrwać? Nowy ranking Spoiler TV

"Smash" wydaje się bezpieczny (Fot. NBC)

"Smash" wydaje się bezpieczny (Fot. NBC)

Spoiler TV zaktualizował swoją tabelę o seriale zamówione na kolejny sezon, a także o wyniki oglądalności z zeszłego tygodnia. Sytuacja wielu seriali wciąż jest niestety niepewna.

Na początek wiadomość, którą pewnie już znacie. CBS zamówił 13 seriali na przyszły sezon. Na tej liście nie ma "CSI: Miami", "CSI: NY", "Unforgettable", "Rob", "A Gifted Man" i "Dwóch i pół". O ile o ten ostatni serial nie powodu się martwić (przynajmniej jeśli Ashton Kutcher zechce przedłużyć kontrakt), o tyle pozostałe są dość poważnie zagrożone. Ponadto wiadomo już, że będzie 2. sezon "Grimm" - tabela Spoiler TV tego nie uwzględnia, bo jest z piątku.

Bezpieczne na razie są dwie nowości ABC: "GCB" i "Missing". Nieźle radzi sobie też "Smash". Gorzej wygląda sytuacja "Awake", który znajduje się na zwiastującym zagrożenie żółtym polu. Po marcowym powrocie zdecydowanie poprawiła się sytuacja "Community". Trochę gorzej radzą sobie inne komedie NBC: "30 Rock", "Up All Night", "Parks and Recreation". Niemal na pewno skasowane zostaną "Whitney" i "Are You There, Chelsea?".

Na żółtym polu "Alcatraz", który wypada nieco słabiej niż skasowana "Terra Nova" - co nie wróży dobrze. Wciąż bezpieczny wydaje się "The Finder", ale pamiętajmy, że od kwietnia ten serial będzie emitowany w piątki. Na pewno nie pomoże mu to utrzymać dobrej pozycji.

Co zrobi CW, nie wiadomo. Zagrożone są właściwie wszystkie nowości, a w szczególności "Ringer". Prawdopodobnie będzie 6. sezon "Plotkary", choć oglądalność obecnego jest fatalna. Niezbyt dobrze wypada też "Nikita".

Więcej szczegółów znajdziecie w tabelce. I jeszcze legenda: czerwonym kolorem oznaczono skasowane produkcje, pomarańczowym te, które mają małe szanse na uratowanie się, żółtym te, które są zagrożone. Zielony to produkcje, które są bezpieczne (choć im wyżej, tym mniej bezpieczne), fioletowy – te, które zakończą się po obecnym sezonie, a niebieski – te, które mają już zamówiony kolejny sezon.