8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Westworld" (Fot. HBO)

Twórcy "Westworld" przechodzą do Amazona. Lily Collins w serialu "Emily in Paris". Netflix zapowiada "Alta Mar", hiszpański kryminał na luksusowym statku. A oprócz tego możliwy powrót "Pitch" i mnóstwo nowych seriali.

1. Twórcy Westworld przechodzą do Amazona

Jonathan Nolan i Lisa Joy podpisali umowę z Amazon Studios, na mocy której będą tworzyć nowe seriale dla serwisu Amazon Prime Video. Pierwszym będzie "The Peripheral", serial oparty na książce Williama Gibsona i osadzony w prowincjonalnej Ameryce z bliskiej przyszłości oraz Londynie z dalszej przyszłości, po apokalipsie.

Umowa jest na kilka lat, Nolan i Joy będą zarabiać nawet do 30 mln dolarów rocznie. To oznacza, że opuszczają Warner Bros., ale nie opuszczają "Westworld", którego produkcję będą kontynuować, dopóki będą zamawiane kolejne sezony.

2. Pitch ma szansę powrócić

Serial "Pitch" może wrócić na ekrany, po tym jak FOX został przejęty przez Disneya. Informacja jest na razie bardzo nieoficjalna, ale tweet twórcy serialu, Dana Fogelmana, sugeruje, że coś jest na rzeczy.

3. Lily Collins w serialu Emily in Paris

Lily Collins zagra tytułową rolę w "Emily in Paris", nowym komediodramacie Darrena Stara ("Seks w wielkim mieście") i telewizji Paramount Network, który zobaczymy w 2020 roku. Serial, który będzie kręcony w Paryżu, opowiada o dwudziestokilkuletniej Amerykance, przeprowadzającej się do stolicy Francji ze względu na pracę. A to oznacza nowe przyjaźnie, nowe miłości i oczywiście zderzenie kultur.

4. Obsada amazonowego Tales From the Loop

"Tales From the Loop" to nowy serial sci-fi Amazona inspirowany sztuką Simona Stålenhaga. Jego bohaterowie mieszkają w miasteczku, gdzie wynaleziono machinę, która pozwala odkrywać i badać tajemnice wszechświata. W efekcie przeżywają fantastyczne przygody, do tej pory znane tylko z opowieści science fiction. Główne role zagrają Paul Schneider ("Channel Zero") i Jonathan Pryce ("Gra o tron").

5. Ghosts – nowa komedia telewizji BBC

15 kwietnia w BBC One zadebiutuje komedia "Ghosts", opowiadająca o duchach zamieszkujących pewne stare domostwo. Problem pojawia się, kiedy nowi właściciele próbują zamienić spokojny dom w hotel.

6. Noah Hawley i Matthew Baker tworzą nowe seriale

Noah Hawley ("Fargo") produkuje, a pisarz Matthew Baker tworzy scenariusze do dwóch nowych seriali: "Lost Souls", czyli opowieści o świecie, w którym niektóre dzieci rodzą się bez duszy, i "Why Visit America", historii małego teksańskiego miasteczka, które postanawia dokonać secesji z USA, ale nikt tego nie zauważa.

7. Obsada miniserialu I Know This Much Is True

"I Know This Much Is True" to nowy miniserial HBO na podstawie książki Wally'ego Lamba, opowiadający o życiu dwóch identycznych bliźniaków, granych Marka Ruffalo. Do obsady dołączyły Rosie O'Donnell, Archie Panjabi, Kathryn Hahn, Juliette Lewis i Imogen Poots.

8. Netflix zapowiada hiszpański serial High Seas

"High Seas" (w oryginale "Alta Mar") to nowy hiszpański serial Netfliksa, osadzony w latach 40. XX wieku i opowiadający o pasażerach luksusowego statku, który płynie z Hiszpanii do Brazylii. Na pokładzie zdarza się morderstwo – ginie kobieta, której nie ma na liście pasażerów i której nikt nie pamięta. Netflix obiecuje połączenie tajemnicy kryminalnej z melodramatem, a w serwisie Variety, który był na planie, zobaczycie pierwsze zdjęcia.

REKLAMA