"Gra o tron" – podcast #3. Jak to się skończy? Czy wszyscy muszą umrzeć? Kto zdobędzie Żelazny Tron?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Dziś komentujemy teorie o zakończeniu "Gry o tron". Kto przejmie władzę w Westeros? Czy Daenerys ma szansę przeżyć? Co się stanie z Królewską Przystanią? Czy Nocny Król może wygrać?

Za tydzień "Gra o tron" wraca z wyczekiwanym finałowym sezonem i wreszcie przestaniemy mówić o niej w czasie przyszłym. Na razie jednak omawiamy to, co jest dostępne – szczątkowe informacje wypuszczane przez HBO i tysiące teorii fanowskich krążących po internecie.

Gra o tron podcast – jak serial się skończy?

W dzisiejszym odcinku naszego podcastu w TOK FM zajmujemy się tymi teoriami, które dotyczą zakończenia serialu. Czy istnieje możliwość, że Biali Wędrowcy zrównają wszystko z ziemią? Czy Jon Snow i Daenerys mają szansę na jakikolwiek rodzaj happy endu? Czy Dany zasiądzie na tronie? Kto z Lannisterów może przeżyć? Co się stanie z Królewską Przystanią? Czy w Westeros może zapanować jakiś rodzaj... demokracji?

I to wciąż nie koniec, bo zastanawiamy się także nad losami rodzeństwa Starków, pytamy o to, czy długi aby na pewno opłaca się spłacać, odnajdujemy Światłonoścę Jona Snowa, ale w metaforycznej wersji, i dajemy zamek Bronnowi (podwójny!).

Moim gościem jest Kasia Bajka, organizatorka SerialConu, czyli serialowej części festiwalu filmowego Off Camera w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-3 maja i my też tam będziemy.

Wszystkie odcinki naszego podcastu znajdziecie tutaj, a także na stronie TOK FM. Będziemy powracać co tydzień w poniedziałek wieczorem i na bieżąco komentować to, co się dzieje w "Grze o tron". Od przyszłego tygodnia rozmawiamy już o konkretach, czyli o tym, co dzieje się w serialu i jak w związku z tym zmieniają się nasze przewidywania i oczekiwania. Zapraszam!

8. sezon Gry o tron startuje w HBO 15 kwietnia