"The Crown" wybrało swoją księżną Dianę. Możecie ją znać z serialu "Grantchester"

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana postać w "The Crown" i... spora niespodzianka castingowa. Rolę księżnej Diany w serialu Netfliksa dostała aktorka, której macie prawo nie kojarzyć.

Florence Pugh ("Mała doboszka"), Lucy Boynton ("Bohemian Rhapsody") czy Ellie Bamber (Cosette z "Les Misérables") były faworytkami bukmacherów do roli księżnej Diany w "The Crown". Netflix postanowił jednak pójść inną drogą i wybrał znacznie mniej znaną aktorkę.

The Crown sezon 4 – Emma Corrin jako Diana

Kultową postać zagra Emma Corrin, mająca dość krótkie CV. Do tej pory zagrała w krótkometrażówce "Alex's Dream", pojawiła się w jednym odcinku 4. sezonu "Grantchester", a także w "Misbehaviour", filmie, który obecnie jest w postprodukcji.

– Byłam przykuta do tego serialu, więc dołączenie do tej niesamowicie utalentowanej rodziny aktorskiej jest dla mnie surrealistyczne. Księżna Diana to ikona, która wciąż oddziałuje na świat w sposób głęboki i inspirujący. Odkrywanie jej poprzez scenariusz Petera Morgana jest wyjątkową szansą i będę starała się oddać jej sprawiedliwość! – napisała aktorka w oświadczeniu.

The Crown Diana Emma Corrin

The Crown – co wiemy o sezonach 3 i 4?

4. sezon "The Crown", w którym zobaczymy Emmę w roli Diany, a także m.in. Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher, ma być kręcony od razu po trzecim. Została w nim wymieniona cała rodzina królewska – Olivia Colman, laureatka Oscara za rolę w "Faworycie", przejmuje rolę królowej Elżbiety, a Tobias Menzies ("Outlander") księcia Filipa.

Helena Bonham Carter wcieli się w siostrę królowej, księżniczkę Małgorzatę, do tej pory graną przez Vanessę Kirby. Jej męża, Antony'ego Armstronga-Jonesa, zagra Ben Daniels ("Egzorcysta"). Zmienią się także dzieci Elżbiety i Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O’Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty. A do tego poznamy nowego premiera, Harolda Wilsona (Jason Watkins, "Being Human").

W 3. sezonie "The Crown" oglądać będziemy kolejną dekadę z historii brytyjskiej Korony pod panowaniem królowej Elżbiety II, dokładnie do 1976 roku. Z kolei akcja 4. sezonu będzie dziać się za czasów 11-letnich rządów Thatcher, czyli pomiędzy rokiem 1979 i 1990. Zobaczymy m.in. RPA za czasów Apartheidu, strajk górników z lat 1984-85 i wojna o Falklandy z 1982 roku. Zdjęcia do 4. sezonu mają ruszyć latem.

3. sezon The Crown pojawi się na Netfliksie w 2019