10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

Derry Girls z zamówieniem na 3. sezon. Rekordowa oglądalność Obsesji Eve. American Horror Story nie może walczyć o Emmy jako serial limitowany. A oprócz tego "Gra o tron", jeszcze większe kłopoty Lori Loughlin i nie tylko.

1. Derry Girls z zamówieniem na 3. sezon

Wczoraj Channel 4 pokazał finał 2. sezonu "Derry Girls", a także poinformował, że cztery dziewczyny i jeden Anglik jeszcze do nas wrócą. Podobnie jak poprzednie, 3. sezon "Derry Girls" będzie liczyć 6 odcinków.

2. Emmy – AHS nie będzie serialem limitowanym

Akademia Telewizyjna zdecydowała, że najnowsze sezony "American Horror Story", "The Sinner" i "American Vandal" nie będą mogły zostać zgłoszone do wyścigu o Emmy w kategorii "serial limitowany". Zostaną przyporządkowane do kategorii "najlepszy serial dramatyczny" i "najlepszy serial komediowy". Sprawa dotyczy tylko tegorocznych nagród Emmy – Akademia uargumentowała to tak, że w najnowszych sezonach całej trójki wracają bohaterowie i motywy z poprzednich sezonów.

3. "Future Man" z zamówieniem na 3. sezon

"Future Man" dostał zamówienie na 3. sezon, który będzie już finałowy.

4. Rekordowa oglądalność Obsesji Eve

Premiera 2. sezonu została wyemitowana w USA jednocześnie na BBC America i AMC. Efekt? To był najchętniej oglądany odcinek "Obsesji Eve". Łącznie zobaczyło go 1,2 mln osób podczas pierwszej emisji w telewizji.

5. Younger wraca z 6. sezonem

Serial telewizji TV Land powróci 12 czerwca z 6. sezonem.

6. Lori Loughlin z kolejnymi zarzutami

Lori Loughlin ma coraz większe kłopoty w związku ze skandalem z kupowaniem miejsc na studiach. Do zarzutu wręczania gigantycznych łapówek doszło oskarżenie o pranie brudnych pieniędzy. W przeciwieństwie do Felicity Huffman, Loughlin na razie nie przyznaje się do winy.

7. Premiera filmu z Felicity Huffman przesunięta

Film "Otherhood" z Felicity Huffman, który miał pojawić się na Netfliksie 26 kwietnia, został przesunięty na 2 sierpnia. Bez zmian pozostaje data premiery miniserialu "When They See Us", w którym Huffman gra Lindę Fairstein – zobaczymy go 31 maja na Netfliksie.

8. HBO chciało więcej odcinków Gry o tron

Showrunnerzy "Gry o tron" mówią, że finałowy sezon mógł być dłuższy. To oni podjęli decyzję, że będzie 6 odcinków, HBO zapłaciłoby za więcej.

9. Sally Field i Richard E. Grant w serialu AMC

Sally Field i Richard E. Grant zagrają – obok Jasona Segela – w serialowej antologii AMC "Dispatches From Elsewhere".

10. Prezydent z kreskówki wróci w maju

Premiera 2. sezonu kreskówki o Donaldzie Trumpie została zaplanowana na 12 maja. Gościnnie pojawi się Jonathan Van Ness ("Queer Eye").

REKLAMA