"Opowieści z San Francisco", czyli wzruszający powrót do domu. Zwiastun i data premiery serialu Netfliksa

"Opowieści z San Francisco" (Fot. Netflix)

0

Pełna ciepła queerowa historia powraca w nowej odsłonie. Netflix podał datę premiery i pokazał pierwszy zwiastun "Opowieści z San Francisco" – zobaczcie, jak Laura Linney wraca do domu.

Tego lata na Netfliksie raczej nie zobaczymy 2. sezonu "Pose", który prawdopodobnie znów pojawi się w Polsce z opóźnieniem. Ale zobaczymy inną historię z wątkami LGBTQ – "Opowieści z San Francisco" ("Tales of the City"), czyli 10-odcinkowy serial limitowany Netfliksa oparty na książkach Armisteada Maupina.

To kontynuacja miniserii stacji PBS, a potem Showtime, której kolejne odsłony ukazywały się w latach 1993-2001. Zobaczymy w niej ponownie Laurę Linney, Paula Grossa, Olympię Dukakis i Barbarę Garrick, do których dołączą m.in. Ellen Page ("The Umbrella Academy"), Murray Bartlett ("Looking"), Zosia Mamet ("Dziewczyny") i Charlie Barnett ("Chicago Fire").

Opowieści z San Francisco wracają na Netfliksie

W serialu powrócimy na Barbary Lane 28, by zapoznać się z dalszymi losami przeżywającej kryzys wieku średniego Mary Ann Singleton (Laura Linney). 20 lat po tym jak opuściła San Francisco, aby poświęcić się karierze, bohaterka wraca do rodzinnego miasta, w którym mieszka jej córka (Ellen Page) i były mąż Brian (Paul Gross).

Mary Ann nie chce dalej prowadzić pozornie perfekcyjnego życia w Connecticut. Powrót do domu okazuje się tym, czego potrzebowała, bo dzięki Annie Madrigal (Olympia Dukakis) i mieszkańcom Barbary Lane 28 wszystko u niej wraca na właściwy tor.

Zwiastun, który pokazał Netflix, to powrót domu w najcieplejszym możliwym wydaniu. Coś, co nie wyszło na przykład w "The Village", tutaj wygląda najbardziej naturalnie na świecie. Bohaterowie "Opowieści z San Francisco" są jak rodzina, którą jedni z nas dopiero poznają, a inni spotkają po bardzo długiej przerwie.

Opowieści z San Francisco – kiedy premiera?

Serial stworzony przez Lauren Morelli i w stu procentach queerową ekipę scenarzystów pojawi się na Netfliksie 7 czerwca.