Znamy tytuł 9. sezonu "American Horror Story". Przygotujcie się na specyficzną podróż do przeszłości

"American Horror Story" (Fot. FX)

"American Horror Story" próbowało już szczęścia z różnymi gatunkami. W 9. sezonie to będzie stary dobry slasher w stylu tych z lat 80. Ryan Murphy pokazał pierwszą zapowiedź.

"American Horror Story" pewnym krokiem zmierza w kierunku 9. sezonu, który zobaczymy tej jesieni. Jeśli wydaje wam się, że po trollingu z apokalipsą widzieliśmy już wszystko, to oczywiście się mylicie. Ryan Murphy właśnie zapowiedział zupełnie nowe atrakcje.

American Horror Story: 1984, czyli klasyczny slasher

Krótki teaser z tytułem sezonu, który pokazał twórca AHS, zapowiada slasher na letnim obozie w stylu tych z lat 80. Jest zamaskowany morderca, młoda dziewczyna, chatka w lesie i oczywiście sporo biegania i krzyczenia. Tytuł brzmi "1984", ale raczej nie ma bezpośredniego związku z powieścią George'a Orwella.

Wyświetl ten post na Instagramie.

AHS SEASON 9 is called...

Post udostępniony przez Ryan Murphy (@mrrpmurphy)

Kto zagra w 9. sezonie American Horror Story?

Wiemy już, że w 9. sezonie "American Horror Story" powróci Emma Roberts. Będzie to jej piąty sezon – aktorka zadebiutowała w 3. sezonie ("Coven") w roli Madison Montgomery, którą powtórzyła w ostatniej odsłonie, czyli "Apokalipsie". Poza tym pojawiła się jeszcze w 4. sezonie ("Freak Show") oraz gościnnie w 7. sezonie ("Kult"). O jej roli w nowym sezonie nie wiadomo na razie nic poza tym, że jej bohaterka będzie miała chłopaka, którego zagra Gus Kenworthy.

Jeśli nie kojarzycie go z ról aktorskich, to dlatego, że Kenworthy nie jest aktorem, a sportowcem. Pięć lat temu na olimpiadzie w Soczi zdobył srebrny medal w narciarstwie dowolnym, a amerykańskiej publice dał się poznać jeszcze bliżej, kiedy jako pierwszy reprezentant sportów ekstremalnych ujawnił się jako gej. Wśród ekranowych ról ma na razie jedynie krótkie występy w "The Real O'Neals" oraz "RuPaul's Drag Race".

Wiemy także, że Evan Peters, który wystąpił we wszystkich dotychczasowych sezonach AHS, tym razem nie pojawi się w ogóle. Aktor ogłosił, że w tym roku zamierza sobie zrobić przerwę od serialu.

American Horror Story: 1984 – kiedy premiera?

9. sezon "American Horror Story" pojawi się jesienią. Dokładnej daty w tym momencie jeszcze nie znamy.

REKLAMA