"Riverdale" bez Cole'a Sprouse'a? Aktor z "Sabriny" mógł zagrać Jugheada Jonesa

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Wyobrażacie sobie "Riverdale" bez Cole'a Sprouse'a jako Jugheada Jonesa? W tej roli miał wystąpić inny aktor, dzisiaj znany z "Chilling Adventures of Sabrina".

Choć twórca "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" ucieka na razie od zrobienia crossovera między serialami, wykorzystał niektóre znajomości zawarte podczas castingu do pierwszego z seriali do skompletowania obsady drugiej swojej produkcji. W jaki sposób?

O rolę Betty Cooper starała się nie tylko Lili Reinhart, ale i Kiernan Shipka, jednak Roberto Aguirre-Sacasa uznał, że aktorka znana z "Mad Mena" zasługuje na inną, kluczową dla całego serialu rolę. Dlatego odświeżając postać Sabriny Spellman, cały czas miał w głowie właśnie Kiernan. Nie jest to jedyna taka sytuacja.

Riverdale bez Cole'a Sprouse'a w roli Jugheada?

Okazuje się, że spore szanse na wygranie castingu do roli Jugheada Jonesa miał Chance Perdomo, dzisiaj kojarzony z rolą Ambrose'a Spellmana z "Chilling Adventures of Sabrina".

– Tak, to prawda. To trochę szalone. Najwyraźniej byłem bardzo, bardzo blisko dostania tej roli. Ale Roberto uznał, że zapamięta moją osobę. I to zrobił, o czym ja nie miałem zielonego pojęcia, nawet podczas przesłuchania w Warner przed trzema producentami wykonawczymi. Wtedy wspomniał, że pamięta mnie z castingu do "Riverdale", ale nie wiedziałem, że napisał dla mnie tę rolę. To było naprawdę szalone – wspomina Chance.

Choć rola Jugheada ostatecznie powędrowała do Cole'a Sprouse'a, Perdomo miał szansę wykazać się podczas castingu.

– To była początkowa narracja otwierająca pilotażowy odcinek "Riverdale". To klimatyczna i charakterystyczna dla kina noir wypowiedź na temat Riverdale i jego mieszkańców. Kiedy oglądałem pilota, pomyślałem: "Skądś to znam" – wspomina aktor.

Chance dostał swoją szansę w siostrzanym "Chilling Adventures of Sabrina", gdzie sprawdza się w roli Ambrose'a, kuzyna tytułowej bohaterki.

Riverdale i Chilling Adventures of Sabrina dostępne są na Netfliksie