Villanelle dostanie rywalkę w 2. sezonie "Obsesji Eve". Kim będzie nowa zabójczyni?

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Strzeż się Villanelle, oto nadchodzi nowy wróg! Urocza morderczyni z "Obsesji Eve" ma ostatnio pod górkę, a przecież to dopiero początek 2. sezonu. Co musicie wiedzieć o nowej zabójczyni?

Jednym z mocniejszych spoilerów, które poznaliśmy przed premierą 2. sezonu "Obsesji Eve", był ten mówiący, że w serialu pojawi się jeszcze jeden zabójca. Dzisiaj możemy doprecyzować tę informację – nie zabójca, a zabójczyni.

Obsesja Eve sezon 2 – kim będzie nowa zabójczyni?

Emerald Fennell, showrunnerka serialu, w rozmowie z TVLine uchyliła rąbka tajemnicy na temat nowej seryjnej morderczyni zwanej "Duchem". Jej styl mordowania jest przeciwieństwem sztuki zabijania wyznawanej przez Villanelle (Jodie Comer), która, choć jest urocza, pozbawia ludzi życia w sposób – delikatnie mówiąc – mało subtelny. Duch to określenie kogoś, kto raczej nie pozostawia po sobie śladów i po prostu znika z miejsca zbrodni.

– Wydawało nam się mało prawdopodobne, żeby Villanelle była jedyną kobietą, która zajmuje się zabijaniem – mówi Emerald.

Twórczyni serialu dodaje, że śmiałe morderstwa bohaterki zaczęły uniemożliwiać jej wykonywanie zawodu, więc ktoś musiał "zaopiekować" się stanowiskiem seryjnej zabójczyni. Dla Eve pojawienie się nowej przestępczyni będzie niczym sprawdzian.

– Musi odkryć, czy jest ekspertem w ogóle, czy tylko jeśli chodzi o Villanelle i czy jest to sprawa zawodowa dla niej, czy może osobista– dodaje Fennell.

Próbę przejdzie także Villanelle, która będzie musiała zmierzyć się z faktem, że nie jest jedyną zabójczynią na tym świecie i że można jej się tak po prostu pozbyć. Ale na razie będzie ona obecna w życiu Eve, a relacje z nią i nową zabójczynią będą naprawdę specyficzne.

– To prawie jak romantyczny trójkąt, ponieważ w życiu Eve pojawia się nowa kobieta zabójczyni – tłumaczy Sandra Oh, serialowa Eve.

O tak, jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tę zazdrość Villanelle, gdy w życiu Eve pojawia się jeszcze jedna kobieta i to na dodatek "z branży".

Nowe odcinki Obsesji Eve co sobotę na HBO GO

REKLAMA