Czyżby "Sprawa idealna" pozbyła się jednej z głównych bohaterek? Jakie plany ma serial wobec Rose Leslie?

"The Good Fight" (Fot. CBS All Access)

0

W 1. sezonie "Sprawy idealnej" Maia Rindell była jedną z głównych bohaterek. A teraz serial wyraźnie zepchnął ją na margines – czy to znaczy, że nie zobaczymy już Rose Leslie w serialu?

W pierwszej połowie 3. sezonu "Sprawy idealnej" oglądaliśmy powolny upadek Mai Rindell (Rose Leslie), która uwikłała się w dziwną relację z Rolandem Blumem, okropnym prawnikiem granym przez Michaela Sheena. W efekcie została znowu aresztowana, tym razem za posiadanie narkotyków, i nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, nie była w stanie obronić swojego stanowiska w Reddick, Boseman & Lockhart.

Jej nowa praca wygląda depresyjnie, a do tego Maia dosłownie odcięła się od wszystkich, którzy próbują jej pomóc, i nie ufa nikomu. Zwłaszcza Diane, która podrzuciła jej nowe oferty pracy, ale z każdą z nich jest coś nie tak. Ostatnia scena z Maią sugeruje wyprowadzkę. Mieliśmy też dosłowne zatrzaśnięcie drzwi przed nosem Lukki. Co dalej z panną Rindell?

Sprawa idealna Rose Leslie

Sprawa idealna – czy Rose Leslie odejdzie?

Śledztwo w tej sprawie przeprowadził Michael Ausiello z TVLine, który zdobył nieoficjalną informację, że na pewno jeszcze Maię zobaczymy w 3. sezonie prawniczego serialu CBS All Access. Ale jeśli serial dostanie 4. sezon (na razie nie ma zamówienia), to trudno sobie wyobrazić, że Maia wróci w nim na stałe.

Postać grana przez Rose Leslie, która miała być jedną z głównych bohaterek "Sprawy idealnej", z sezonu na sezon była coraz bardziej spychana na margines. A sam serial bardzo się zmienił przez dwa i pół sezonu – nie chodzi w nim już o trzy kobiety (Diane, Luccę i Maię) na różnych etapach kariery prawniczej. Wątek Rindellów i ich przekrętu finansowego zdecydowanie do najlepszych nie należał, a sam serial poszedł w kierunku satyry polityczno-społecznej.

Sprawa idealna sezon 3

Roszad w obsadzie też nie brakowało – zniknęli Justin Bartha i Erica Tazel, przybyli Audra McDonald, Michael Sheen, Michael Boatman i Nyambi Nyambi. Rola Rose Leslie stała się mało istotna – do tego stopnia, że na plakacie 3. sezonu (powyżej) w ogóle jej nie było, podczas gdy na poprzednich dwóch, owszem, była.

Wniosek z tego taki, że nawet jeśli nie pożegnaliśmy Mai, kiedy zatrzasnęła drzwi przed Luccą, w 4. sezonie zwyczajnie może zabraknąć dla niej miejsca.

Sprawa idealna – nowe odcinki 3. serii na HBO GO