"Chilling Adventures of Sabrina" – aktorzy komentują najlepsze momenty z 2. sezonu

"Chilling Adventures of Sabrina"(Fot. Netflix)

0

Za nami 2. sezon "Chilling Adventures of Sabrina". Jak aktorzy grający w serialu podsumowują najważniejsze wydarzenia z życia odgrywanych przez siebie postaci?

2. sezon "Chilling Adventures of Sabrina" sporo zmienił w życiu głównych bohaterów. Tytułowa postać dowiedziała się prawdy o swoim pochodzeniu, która skreśla jej poprzednie wyobrażenie na jego temat. Harvey zmienił nastawienie do świata magii i czarownic, Susie przeszła metamorfozę w Theo, a Roz najpierw straciła, a później odzyskała wzrok.

Chilling Adventures of Sabrina – aktorzy o 2. sezonie

Dla odtwórczyni roli Sabriny, Kiernan Shipki, poznawanie mrocznego świata było bardzo fajne, ale aktorka nie zapomniała, że ma swoją misję, którą jest "uczynienie tej postaci zrozumiałą, ponieważ jej charakter jest bardzo złożony".

– Oczywiście Sabrina popełnia czasem błędy, ale koniec końców, moim głównym celem jest uczynienie z niej istoty ludzkiej – mówi Kiernan.

Dla Rossa Lyncha grającego Harveya Kinkle'a fakt, że jego śmiertelna postać mogła współpracować z czarownicami, był bardzo ekscytujący.

– Właściwie to bardzo chciałem współpracy z czarownicami. Chciałem, żeby Harvey mógł odegrać scenę z ojcem Blackwoodem. Nie wiem, jak to by działało, ale mogłoby być fajnie. Harvey właściwie był już w Akademii i stał się bohaterem. Uratował też Sabrinę, co też jest... fajne – mówi aktor.

Chilling Adventures of Sabrina – Zelda jak polityk

Mirandzie Otto bardzo podobała się zabawa w kotka i myszkę z ojcem Blackwoodem, bo to wzmocniło więzy rodzinne jej postaci.

–Ona tak naprawdę chce tylko władzy związanej z pozycją żony Najwyższego Kapłana (...). To jej modus operandi. Zelda jest jak polityk – nakierowana na dłuższą grę – mówi aktorka.

Jak dodaje, nie powinno być dla nas zaskoczeniem, że ona zostaje nazwana Najwyższą Kapłanką, nawet jeśli sama musiała sobie nadać ten tytuł.

A jak Jaz Sinclair komentuje utratę wzroku przez Roz?

– Naprawdę chciałam oddać temu sprawiedliwość.. Działamy w oparciu o swoje zmysły i próba nauczenia się tego, jak można funkcjonować bez możliwości widzenia były dla mnie niemałym wyzwaniem. Pomysł utraty wzroku, a następnie odzyskania go był dla mnie głęboko poruszający, tak samo jak szansa odzyskania go z pomocą magii. To był dzień pełen emocji – wspomina Jaz.

Lachlan Watson cieszy się, że mogła pokazać widzom metamorfozę Susie w Theo.

– To było coś nie do opisania. Coś, o czym nigdy nie myślałam, że się wydarzy. To była niesamowita zmiana, którą bardzo chciałam zobaczyć i czuje się zaszczycona, że mogłam zrobić to dla innych osób – powiedziała Lachlan Watson.

A co do powiedzenia ma Chance Perdomo o tym, że jego bohater został uwięziony?

– Ambrose przeszedł przez wszystkie rodzaje piekła w swoim życiu i wiele wytrzyma. Każdy ból, każde cierpienie, miłość, ból serca – dosłownie wszystko. Także wątek z Watykanem nie jest wyjątkiem. Wziął na siebie odpowiedzialność i zamierza konsekwentnie to robić dalej. W przeciwnym wypadku wszystkie cierpienia, które poniósł z tego powodu, byłyby niczym. Cierpiałem przez 75 lat, równie dobrze mogę przez kolejne 25 – mówi.

W tym momencie zapowiedziany jest już 3. i 4. sezon "Chilling Adventures of Sabrina". W kolejnym zobaczymy, jak Sabrina przekracza bramy piekła, żeby odzyskać swojego chłopaka Nicka.

Chilling Adventures of Sabrina znajdziecie na Netfliksie