Canal+ tworzy kolejny polski serial kryminalny! Zobaczcie, jak prezentuje się "Żmijowisko"

"Żmijowisko" (Fot. Jarosław Sosiński/Canal+)

0

Reżyser "Belfra" za kamerą i Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska oraz Cezary Pazura na ekranie. Canal+ zapowiada nowy kryminał – "Żmijowisko".

Najpierw "Król" na podstawie powieści Szczepana Twardocha, później "Mały Zgon" od Juliusza Machulskiego, a teraz jeszcze "Żmijowisko". Canal+ nie przestaje rozpieszczać fanów polskich seriali i ogłasza rozpoczęcie zdjęć kolejnej rodzimej produkcji. Oparte na powieści Wojciecha Chmielarza "Żmijowisko" zapowiada się na mroczną opowieść o rodzinie z tragedią w tle.

Żmijowisko – o czym będzie serial Canal+?

Zgodnie z oficjalnym opisem Canal+, serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska Żmijowisko. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć.

Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń.

Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Żmijowisko – kogo zobaczymy w serialu?

Główną rolę w "Żmijowisku" ma zagrać Paweł Domagała, a na ekranie pojawią się obok niego także m.in.: Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Małgorzata Klara, Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Wszystkie odcinki serialu wyreżyseruje Łukasz Palkowski, który ma już na swoim koncie filmy "Bogowie" i "Najlepszy", a po stronie serialowej m.in. 1. sezon "Belfra". Za scenariusz "Żmijowiska" odpowiadają Dana Łukasińska oraz autor książkowego pierwowzoru, Wojciech Chmielarz. Canal+ nie zdradza jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery serialu na antenie stacji, ale dostaliśmy już pierwsze zdjęcia z planu serialu.

żmijowisko serial canal+

żmijowisko serial canal+

żmijowisko serial canal+

żmijowisko serial canal+