"Gra o tron" – podcast #4. Komentujemy premierę finałowego sezonu, czyli godny powrót serialowego króla

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Ważne momenty, liczne spotkania i wydarzenia, na które czekaliśmy od lat. "Gra o tron" zaczyna 8. sezon odcinkiem, w którym nie brak fajerwerków, ciętych ripost i mocniejszych emocji.

Zima znowu nadeszła w środku kwietnia, na szczęście tylko na ekranie (i niestety już po raz ostatni). "Gra o tron" powróciła odcinkiem zatytułowanym Winterfell, w którym większość pozostałych przy życiu bohaterów spotyka się w siedzibie rodu Starków.

Gra o tron podcast – omawiamy premierę 8. sezonu

A my wszystko po kolei komentujemy, zaczynając od nowej czołówki, a kończąc na przybyciu Jaimego Lannistera do miejsca, w którym cała ta historia się zaczęła. Rozmawiamy o chłodnym przyjęciu Daenerys na Północy, głodujących smokach, nieufnych Starkach, wszystkich cudownych spotkaniach po latach, paralelach ze scenami z pilota, samotnej Cersei, która nie dostała nawet słoni i tajemniczym krwawym symbolu pozostawionym przez Nocnego Króla w domostwie Umberów.

Moim gościem jest znana wam już sprzed tygodnia Kasia Bajka, organizatorka SerialConu, czyli serialowej części festiwalu filmowego Off Camera w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-3 maja i my też tam będziemy.

Wszystkie odcinki naszego podcastu znajdziecie tutaj, a także na stronie TOK FM. Będziemy powracać co tydzień w poniedziałek wieczorem (choć w przyszłym tygodniu prawdopodobnie jednak to będzie wtorek ze względu na święta) i na bieżąco komentować to, co się dzieje w "Grze o tron". Zapraszam!

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO