"Gra o tron" – zapowiedź 2. odcinka 8. sezonu. Kłopoty Jaimego i ostatnie chwile przed bitwą o wszystko

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Zwiastun 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" przynosi więcej pytań. Czy Jaimego spotka kara za królobójstwo? Co będzie dziać się pomiędzy Sansą a Daenerys? I ile czasu zostało do bitwy?

"Gra o tron" wystartowała po raz ósmy i ostatni. Premiera finałowego sezonu przyniosła sporo ważnych wydarzeń, jeszcze więcej emocji i spotkań po latach (nasza recenzja tutaj). Po tym jak Jaime Lannister przybył do Winterfell i na dzień dobry spotkał Brana Starka, którego w pilocie zrzucił z wieży, powodując jego kalectwo, możemy spodziewać się, że stawki tylko wzrosną.

Gra o tron sezon 8, odcinek 2 – zwiastun

Zwiastun 2. odcinka wyraźnie sugeruje, że rycerza raczej nie spotka zemsta ze strony Brana, który jest teraz Trójoką Wroną i prawdopodobnie nie czuje nienawiści do Jaimego za to, co zrobił. Ale czeka go coś na kształt procesu o królobójstwo. Daenerys, której ojca, Aerysa II Targaryena, Jaime zadźgał, kiedy ten popadł w obłęd, może nie dać się łatwo przekonać opowieściami, że zabójstwo było usprawiedliwione. Dla niej sprawa jest prosta.

"Kiedy byłam dzieckiem, mój brat opowiadał mi na dobranoc historię o człowieku, który zamordował naszego ojca, i o tych wszystkich rzeczach, które mu zrobimy" – przyznacie, że brzmi to naprawdę ostro. Z drugiej strony, czy nie mówimy o tym samym bracie, który ją sprzedał Dothrakom i którego spotkała za to okrutna kara za jej przyzwoleniem.

Sytuacja na pewno jest bardziej zniuansowana, niż wygląda na pierwszy rzut oka, bo to by było rozczarowujące, gdyby Jaimego w tym momencie spotkała szybka śmierć albo więzienie.

W kolejnej scenie mamy Dany i Sansę, odbywające jeszcze jedną jakże sympatyczną rozmowę. "Nigdy nie powinnaś była ufać Cersei" – mówi Daenerys. "Ty też nie powinnaś była" – chłodno odpowiada Sansa. Najwyraźniej Tyrion powiedział swojej królowej, jak lady Winterfell podchodzi do obietnic Cersei i może jeszcze wyjaśnił, czemu to Sansa ma tutaj rację.

Dalej mamy już przygotowania do bitwy. Arya jest gotowa na spotkanie z kolejną twarzą śmierci. Missandei i Szary Robak wymieniają gorący pocałunek, Jon i Dany odbywają jakąś niezręczną konwersację w kryptach (czyżby on jej powiedział!?) podczas gdy wszyscy wokół się zbroją. Przyjeżdża Tormund, ostatnio widziany w domostwie Umberów, gdzie Nocny Król zostawił po sobie krwawą pamiątkę. "Ile mamy czasu?" – pyta go nerwowo Jon.

Czasu oczywiście jest bardzo niewiele. Ogromną bitwę o Winterfell, o której twórcy mówią, że przebije swoim rozmachem wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy w "Grze o tron", zobaczymy w 3. odcinku 8. sezonu.

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO