"Ostre przedmioty" mogą jeszcze powrócić? Szef HBO mówi, jakie są na to szanse

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0

Czy fani "Ostrych przedmiotów" mogą spodziewać się 2. sezonu serialu? Nastawiała ich na to showrunnerka, jednak dyrektor programowy telewizji HBO mówi co innego.

W pierwotnych planach "Ostre przedmioty" miały być serialem, który zakończy się po jednym sezonie. Scenariusz wyczerpał swoje papierowe źródło, którym była książka Gillian Flynn, wszystkie wątki zostały wyjaśnione i po serialu miało zostać tylko dobre wspomnienie.

Ostre przedmioty – czy będzie 2. sezon?

Jednak, jak ma to często miejsce w przypadku produkcji, które zdobywają dużą publikę, pojawiły się pomysły na kontynuację.

– Może będzie sequel, może dowiemy się więcej o Adorze i siostrze Camille. Gillian i ja myślimy o tym - mówiła jeszcze miesiąc temu Marti Noxon, showrunnerka serialu.

Tyle że to już może być nieaktualne. Casey Bloys, dyrektor programowy HBO powiedział, jak obecnie wygląda sytuacja.

– Nie przyszli do nas z nowymi pomysłami i moje podejrzenie jest takie, że jeden sezon był wystarczający dla tego serialu. Nie wyobrażam sobie powrotu wszystkich. Z jednosezonowymi serialami jest taka sprawa, że ciężko zebrać ponownie wszystkich razem, a poza tym mam wrażenie, że jeden sezon to właściwy wybór dla tego serialu. Serial doczekał się właściwego zakończenia, więc myślę, że tak już zostanie – powiedział.

Choć Bloys jest raczej przeciwny kontynuowaniu "Ostrych przedmiotów", daje do zrozumienia, że zielone światło może zaświecić się przed kolejnymi sezonami innego hitu HBO – "Detektywa". Na razie jednak Nic Pizzolatto, twórca serialu, wciąż zastanawia się nad pomysłami na 4. sezon. Kiedy będzie gotowy, na pewno zostanie wysłuchany w HBO.

Ostre przedmioty dostępne są w HBO GO