Ekipa serialu "Outlander" znów na planie! Jamie i Claire na pierwszym zdjęciu z 5. sezonu

"Outlander" (Fot. Starz)

0

Fraserowie zadomowili się w kolonialnej Ameryce i na razie to się nie zmieni. Pierwsze zdjęcie z 5. sezonu "Outlander" pokazuje Jamiego i Claire zakochanych jak zawsze.

Jeśli zdążyliście stęsknić się za serialem "Outlander", wiedzcie, że 5. sezon już powstaje. Telewizja Starz wypuściła pierwsze zdjęcie, na którym mamy znajomy widok – tylko trochę starszych i wciąż tak samo zakochanych Jamiego (Sam Heughan) i Claire (Caitriona Balfe).

Outlander sezon 5 – co czeka Jamiego i Claire?

Składający się z 12 odcinków nowy sezon nie będzie jednak skupiać się wyłącznie na romansach. Jak pamiętacie, Jaime dostał koszmarne zadanie – ma znaleźć i zabić swojego ojca chrzestnego, którego ścigają Anglicy. Do tego wielkimi krokami zbliża się amerykańska wojna o niepodległość, która zmieni wszystko i której Fraserowie z pewnością nie będą przyglądać się biernie.

Outlander sezon 5

5. sezon "Outlander", którego produkcja już ruszyła w Szkocji, będzie oparty na książce "Ognisty krzyż" z cyklu "Obca" Diany Gabaldon. TVLine podaje oficjalny opis:

– Fraserowie z Ridge wracają! Piąty sezon "Outlander" to kontynuacja rodzinnych przygód Fraserów, którzy przeżywają wzloty i upadki w kolonialnej Ameryce. Zakładanie domu w Nowym Świecie nie jest łatwym zadaniem, a jego ochrona okazuje się jeszcze trudniejsza, zwłaszcza na dzikiej prowincji Karoliny Północnej w okresie dramatycznych wstrząsów społeczno-politycznych.

Jak Claire wie aż za dobrze, przyjaciele, sąsiedzi i rodacy nieświadomie zmierzają w kierunku rewolucji, a członkowie rządzących elit walczą o zdławienie niepokojących nurtów zapoczątkowanych przez Regulator Movement. Na tym tle, które zwiastuje narodziny narodu amerykańskiego, Claire i Jamie zmuszeni są zadać sobie pytanie, jak daleko są w stanie posunąć się, by ochronić swój dom, i modlą się, aby nie było powodu zapalać "ognistego krzyża", dawnego szkockiego wezwania do walki.

Daty premiery 5. sezonu "Outlander" na razie nie ma. Ale wiadomo już, że powstanie także 6. sezon, który telewizja Starz zamówiła w maju zeszłego roku razem z piątym.

Outlander jest dostępny w serwisie Netflix