Kiedy "Wichry zimy" pojawią się w księgarniach? George R.R. Martin ma dla was nową odpowiedź

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Minie jeszcze chwila zanim George R.R. Martin wyda kolejną książkę z serii "Pieśń Lodu i Ognia". Czy jest szansa na to, żeby pisarz zdradził choćby rok wydania następnej powieści?

George R.R. Martin nie spodziewał się, że serialowa "Gra o tron" przegoni jego książkę. A jednak, "Taniec ze smokami" został wydany osiem lat temu, a do zakończenia "Pieśni Lodu i Ognia" brakuje jeszcze co najmniej dwóch tomów. Pojawia się zatem pytanie, kiedy pojawią się one na półkach księgarni?

Kiedy George R.R. Martin skończy Wichry zimy?

Najpierw George R.R. Martin cierpiał na mały kryzys twórczy, który nie pozwalał dokończyć mu "Wichrów zimy", a później wpadł w wir pracy. Pisarz musiał zmierzyć się z presją, która ciąży na nim, od kiedy serial powstały na podstawie jego twórczości stał się najpopularniejszym na świecie. Teraz wrócił do pisania i podobno idzie mu całkiem dobrze. Czy jest to zatem ten moment, w którym Martin jest w stanie przybliżyć orientacyjną datę publikacji książki?

– Nie mam daty. Zrezygnowałem z podawania dat książek, bo jak przegapiam termin, to wszyscy są wściekli. Będzie gotowa, kiedy skończę. Ostatnio idzie mi całkiem dobrze, odpukać w niemalowane! – mówi pisarz.

Autor popularnej sagi mówi, że robi wszystko, by nadrobić stracony czas.

– Moi lojalni asystenci, a mam kilku takich, przykuli mnie do maszyny do pisania. Pilnują mnie, żebym zdrowo jadł. To jest straszne! – śmieje się Martin.

Pisarz już zapowiedział, że zakończenie historii Westeros rozgrywającej się na kartkach papieru będzie podobne do tego, które zobaczymy w HBO 20 maja. Ale też wprowadzi jeszcze sporo zmian, także czytelnicy nie muszą obawiać się tego, że kolejne książki z sagi "Pieśń Lodu i Ognia" nie będą dla nich zaskakujące.

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO

REKLAMA