Nowa broń Aryi Stark może być ważniejsza, niż myślimy. Czy odmieni losy wojny w "Grze o tron"?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Przed premierą 8. sezonu "Gry o tron" krążyły teorie, że Gendry zbuduje broń, dzięki której Westeros obroni się przed Białymi Wędrowcami. Czy może chodzić o broń zamówioną przez Aryę?

W premierze 8. sezonu "Gry o tron" zobaczyliśmy nie tylko przyjazd Daenerys i jej świty do Winterfell oraz to wszystko, co z niego wynikło, ale także pierwsze przygotowania do wielkiej wojny z Białymi Wędrowcami. Praca w kuźni wre, a kieruje nią Gendry, który zamienia w broń smocze szkoło wydobywane w Smoczej Skale.

Jak wiadomo, Białych Wędrowców da się zniszczyć za pomocą ognia, smoczego szkła albo stali valyriańskiej. Zarówno ogniste miecze, jak i te ze stali valyriańskiej to rzadkość. Z kolei tworzenie broni ze smoczego szkła nie jest takie proste. Ale jeśli coś ma uratować Westeros, to tylko to – prawdopodobnie w jakiejś formie, która nas zaskoczy. Czy może chodzić o nową broń Aryi?

Gra o tron sezon 8 – czym będzie walczyć Arya?

Na pewno zwróciliście uwagę na rysunek, który Arya – właścicielka sztyletu z valyriańskiej stali i miecza zwanego Igłą, który niestety nie nadaje się do walki z umarłymi – wręczyła Gendry'emu po powitalnych przekomarzankach. Przedstawia on coś, co wygląda jak włócznia o dwóch ostrzach, z których jedno jest ze smoczego szkła, a drugie z valyriańskiej stali. Broń da się złożyć w jedną długą włócznię albo rozłożyć na dwie części.

Gra o tron Arya broń

Jeśli pamiętacie, jak przebiegało szkolenie Aryi, wiecie, że jest w stanie walczyć wszystkim. Daje sobie radę i z mieczem, i ze sztyletem, i z długim kijem. Jest też w stanie zmieniać broń w trakcie walki, co pokazała podczas sparingu z Brienne w 7. sezonie, kiedy sprawnie przeszła od Igły do sztyletu. Nowa broń prawdopodobnie może pełnić taką funkcję jak kij, tyle że z dwiema zabójczymi końcówkami. A krótsza końcówka ze smoczego szkła może służyć za sztylet po odczepieniu.

Mając tak pomysłowo skonstruowaną włócznię, Starkówna będzie w stanie w pełni wykorzystywać swoje możliwości, a także szybko zmieniać broń w razie potrzeby. Prawdopodobnie zobaczymy przynajmniej jedną widowiskową scenę walki z jej udziałem – tak przynajmniej sugerował zwiastun, który pokazywał Aryę z bronią w kształcie kija.

Gra o tron – czy ta broń pokona Nocnego Króla?

Pójdźmy o krok dalej: czy to właśnie jest broń, która może odmienić losy wojny? Tommy Dunne, który tworzy broń dla "Gry o tron", zapowiadał w podcaście Vanity Fair, że w 8. sezonie zobaczymy coś naprawdę niezwykłego. Opis wskazuje, że może chodzić właśnie o włócznię Aryi.

– W 8. sezonie jest jedna rzecz, która jest absolutnie fenomenalna. To będzie coś naprawdę imponującego. Coś, co świetnie się robiło, świetnie się projektowało, bo dało się to rozłożyć i zamienić w dwie różne rzeczy – opowiadał Dunne.

Jak przypomina serwis Esquire, Arya podziwiała dornijską królową i wojowniczkę Nymerię, po której zresztą nazwała swojego wilkora. W Dorne walczy się za pomocą włóczni, także odczepiając krótsze końcówki i rzucając nimi. I to właśnie Dornijczycy jako pierwsi zestrzelili jednego ze smoków Aegona I Targaryena.

Fani od dawna spekulowali, że Arya może być osobą, która zabije albo Nocnego Króla albo jego lodowego smoka. Sprytna broń składająca się z długiej włóczni o podwójnym ostrzu i dającym się odczepić "sztylecie" brzmi jak coś, co może być stworzone do rzeczy wielkich.

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO