10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" z rekordem wśród piratów. Zwycięzcy nagród Peabody 2019. Zwiastuny nowych sezonów "The Rain", "Krypton", "Queen of the South" – a także teaser "Swamp Thing". Zapraszamy!

1. Nie żyje Mya-Lecia Naylor z Wiedźmina

16-letnia brytyjska aktorka Mya-Lecia Naylor, która miała zagrać w "Wiedźminie", zmarła nagle 7 kwietnia. W żałobie są ekipy "Millie Inbetween" i "Almost Never", produkcji BBC dla dzieci, w których występowała Mya-Lecia.

2. Gra o tron z rekordem wśród piratów

"Gra o tron" bije rekordy popularności nie tylko w HBO. Z analizy firmy MUSO wynika, że 1. odcinek 8. sezonu został ściągnięty bądź nielegalnie obejrzany online 55 mln razy w ciągu 24 godzin od premiery. MUSO zauważa, że piraci są szczególnie aktywni szczególnie tam, gdzie "Gry o tron" po prostu nie ma. Ok. 10 mln z tej liczby to Indie, gdzie "Grę o tron" trudno dostać legalnie, kolejne 5 mln to Chiny, gdzie serial jest emitowany w wersji ocenzurowanej.

3. Krypton – zwiastun 2. sezonu

Serial wraca 12 czerwca, a w nowych odcinkach pojawi się Lobo, międzygalaktyczny łowca nagród.

4. Zwycięzcy nagród Peabody 2019

"The Americans", "Barry", "The End of the F***ing World", "The Good Place", "Hannah Gadsby: Nanette", "Killing Eve", "Patriot Act with Hasan Minhaj", "Pose" i "Random Acts of Flyness" znajdują się wśród tegorocznych zwycięzców nagród Peabody.

5. Zwiastun 2. sezonu The Rain

Duński serial Netfliksa powróci 17 maja z 2. sezonem.

6. Zawód: Profiler – polska produkcja CBS Reality

3 czerwca o godz. 22:00 w CBS Reality wystartuje "Zawód: Profiler", pierwsza polska produkcja tej stacji. Seria dokumentalna, której gospodarzem jest Jan Gołębiowski, przybliży tajniki pracy profilera policyjnego i zabierze widzów za kulisy śledztw prowadzonych w sprawach prawdziwych zbrodni popełnionych w Polsce na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

7. Queen of the South wraca z 4. sezonem

Premiera 4. sezonu "Queen of the South" zaplanowana jest na 6 czerwca. Zobaczcie zapowiedź.

8. Last Man Standing z zamówieniem na 8. sezon

Telewizja FOX zamówiła 8. sezon komedii "Last Man Standing".

9. Zapowiedź serialu Swamp Thing

"Swamp Thing", czyli serialowa opowieść o potworze z bagien, ma już pierwszy teaser.

10. Strange Angel wraca z 2. sezonem

Premiera 13 czerwca, a tymczasem zobaczcie teaser.

REKLAMA