"Tuca & Bertie", czyli skrzydlata przyjaźń od twórców "BoJacka Horsemana". Pełny zwiastun serialu Netfliksa

"Tuca & Bertie" (Fot. Netflix)

Po depresyjnym człowieku-koniu przyszła pora na dwie dziwne ptaszyny. Netflix wypuścił zwiastun kreskówki "Tuca & Bertie", która opowie o urokach kobiecej przyjaźni.

"BoJack Horseman" na razie ma przerwę, ale Netflix przygotował coś w zamian. "Tuca & Bertie" to nowy serial animowany platformy, który opowiadać będzie o przyjaźni pomiędzy dwiema 30-letnimi ptasimi kobietami mieszkającymi w tym samym apartamentowcu.

Tuca & Bertie – nowy serial ekipy BoJacka

Tuca (Tiffany Haddish) to zadziorna i lekkomyślna tukanica, a Bertie (Ali Wong) – niespokojna i chodząca z głową w chmurach przedstawicielka gatunku ptaków śpiewających. Pomijając nieco odmienną aparycję, obie są kobietami takimi jak my.

Ta antropomorfizacja to coś dobrze znanego z "BoJacka Horsemana", a i kreska wydaje się znajoma. Zwiastun wyraźnie jednak pokazuje, że serial będzie się różnił od swojego popularnego poprzednika tonem i tematyką. Zwłaszcza dziewczyny mieszkające w dużych miastach i pracujące w korporacjach powinny tu znaleźć coś dla siebie.

Twórczynią nowej kreskówki jest Lisa Hanawalt ("BoJack Horseman"). W gronie producentów "Tuca & Bertie" znajdują się także Raphael Bob-Waksberg ("BoJack Horseman"), Noel Bright ("BoJack Horseman", "Przyjaciele"), Steven A. Cohen ("BoJack Horseman", "Jack & Bobby"), Tiffany Haddish i Ali Wong.

W jednej z głównych ról, obok Haddish i Wong, zobaczymy Stevena Yeuna. Z kolei w rolach gościnnych pojawią się m.in. Nicole Byer, Richard E. Grant, John Early, Reggie Watts, Tig Notaro, Amber Ruffin, Jermaine Fowler i Tessa Thompson.

Tuca & Bertie – premiera 3 maja na Netfliksie

Tuca & Bertie serial

REKLAMA