Co wydarzy się w 3. sezonie "Derry Girls"? Twórczyni serialu ujawnia kilka pomysłów

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

3. sezon "Derry Girls" dopiero za rok, ale twórczyni już ma pomysły. Jest wśród nich nowy romans, a także pewne roszady w naszej ulubionej paczce przyjaciół.

2. sezon "Derry Girls" zakończył się finałem, w którym tylko na pozór chodziło o politykę. Kiedy do Derry przyjechał Bill Clinton, to był znak, że zaczyna się nowy rozdział. Ale serialowe dziewczyny zajęte były własnymi sprawami, a dokładniej wyjazdem Jamesa (Dylan Llewellyn).

Ten jednak szybko zawrócił z drogi do Londynu, oznajmił, że teraz sam jest jedną z "Derry Girls", i został powitany istnym szałem radości. Co dalej?

Derry Girls sezon 3 – co się wydarzy w serialu?

Przede wszystkim Lisa McGee, twórczyni serialu, zapowiada w rozmowie z RadioTimes.com przetasowania w paczce przyjaciół.

– Myślałam o tym, że może ktoś z nich mógłby dołączyć do innej grupki, rywalizującej grupki, a reszta będzie próbowała go odzyskać i sobie z tym poradzić. Myślę, że być może byłby to James – mówi scenarzystka.

Pytanie, czy to rzeczywiście powinien być James. Jak pewnie pamiętacie, James miał bardzo trudne początki jako "Derry Girl" – w końcu to jedyny chłopiec i na dodatek Anglik w północnoirlandzkiej szkole dla dziewczyn – ale w końcu został zaakceptowany. Do tego stopnia, że nawet jego kuzynka Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) błagała go, żeby został.

McGee jeszcze nie podjęła decyzji, że to będzie on, poza tym ma do rozwinięcia potencjalny wątek miłosny pomiędzy Jamesem a Erin (Saoirse-Monica Jackson). Nie zabraknie też w 3. sezonie polityki.

– W tym momencie myślę o nowych wątkach. Mam wątek polityczny, który chcę zrobić. Jest to trochę przerażające, ale wkrótce muszę zacząć wszystko spisywać – mówi.

Co dokładnie scenarzystka "Derry Girls" ma na myśli?

–Będziemy kontynuować od 1995 roku i oczywiście wszystko było zupełnie inne. Pojawiły się znikąd te wszystkie organizacje rozłamowe, co było trochę dziwne, a ludzie zaczynali dopiero przyzwyczajać się do pokoju.

Mam wrażenie, że mieliśmy więcej do stracenia i nie chcieliśmy, żeby coś poszło nie tak, bo to było coś, czego naprawdę pragnęliśmy. To było coś, o czym każdy bał się marzyć, i nagle to się działo naprawdę. Myśl, że moglibyśmy to stracić, była w pewnym sensie nawet bardziej przerażająca – wyjaśnia Lisa McGee.

Na razie jednak przed nami jakiś rok czekania. Składający się z sześciu odcinków 3. sezon "Derry Girls" pojawi się w 2020 roku.

1. sezon Derry Girls znajdziecie na Netfliksie

REKLAMA