Kto z bohaterów "Gry o tron" przeszedł największą przemianę? Wybór twórców serialu jest jednoznaczny

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Zapytani o to, kto w "Grze o tron" przeszedł najbardziej imponującą przemianę, twórcy mogliby wskazać kilka osób. Ale zdecydowanie stawiają na jedną.

"To najmądrzejsza osoba, jaką znam" – powiedziała Arya Stark o swojej siostrze Sansie w premierze 8. sezonu "Gry o tron". Jon Snow wyglądał na zdziwionego tak zdecydowanym oświadczeniem, ale zaskoczeni raczej nie są fani serialu. A jego twórcy, David Benioff i D.B. Weiss, przyznają, że sami mają bardzo dużo podziwu dla Sansy.

Gra o tron – Sansa przeszła największą przemianę

Choć mogliby wskazać np. Jaimego Lannistera czy Ogara, zapytani przez Entertainment Weekly o to, kto przeszedł najbardziej imponującą przemianę, mają jedną odpowiedź.

– Sansa. Zaczynała jako bardzo naiwna postać i została zmuszona do przejścia najbardziej brutalnej możliwej edukacji o świecie, ale dała radę i stała się tą silną postacią mimo wszystkich przeciwności. Nie sądzę, żeby wiele osób, oglądając pierwszy sezon, spodziewało się, że Sansa może stać się kobietą, którą się stała – mówi Benioff.

Gra o tron Sansa Stark

Twórca zapewnia, że to nie tylko zasługa scenariusza, który pozwolił na taki rozwój postaci, ale także Sophie Turner grającej rolę Sansy.

– Część z tego to sama historia, ale część to też Sophie Turner i fenomen, którym okazała się być jako aktorka. Kiedy obsadziliśmy Sophie, wiedzieliśmy, że była naprawdę dobrą dziecięcą aktorką, ale nie spodziewaliśmy, że stanie się taką siłą, jaką się stała. Także jakbym miał wybrać jedną postać, wybrałbym Sansę – zapewnia.

Weiss w pełni się z tym zgadza i tylko dodaje, że Bran Stark także przeszedł dużą transformację, choć to nietypowy przypadek. Jego ewolucja nie wynika z tradycyjnego rozwoju postaci, tylko z tego, że stał się Trójoką Wroną i pozostaje pod wpływem pradawnej magii.

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO

REKLAMA