Maj 2019 w telewizji HBO – mamy listę premier seriali

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

W maju w HBO wystartuje nowy serial "Czarnobyl", a telewizyjną premierę w Polsce będzie mieć min. 2. sezon "Obsesji Eve" i 2. sezon "Templariuszy". Poza tym finały – w tym ostatni odcinek "Gry o tron"!

Na listę premier seriali w HBO GO jak zwykle jeszcze czekamy, a tymczasem mamy dla was telewizyjną ramówkę HBO na maj. Tym razem jest więcej kontynuacji i finałów niż premier – zakończy się m.in. "Veep" i "Gra o tron", dwa seriale HBO, które towarzyszyły nam przez prawie dekadę, zgodnie zdobywając dziesiątki wyróżnień w swoich kategoriach.

Ważna premiera jest tak naprawdę jedna – to "Czarnobyl", miniserial HBO, opowiadający fabularyzowaną wersję historii katastrofy elektrowni atomowej na Ukrainie w 1986 roku. W rolach głównych m.in. Jared Harris, Stellan Skarsgård i Emily Watson. Pozostałe seriale, które wystartują w HBO w maju, możecie już teraz oglądać w HBO GO.

Premiery filmowe HBO na maj to m.in. "Uśmiechy smutnych mężczyzn" (premiera 4 maja, HBO), "Gęsia skórka" (premiera 5 maja, HBO), "John i Yoko: Nad nami już tylko niebo" (premiera 9 maja, HBO), "Kokainowy Rick" (premiera 12 maja, HBO), "Syn swego kraju" (premiera 17 maja, HBO), "Slender Man" (premiera 19 maja, HBO) i "Searching" z 2018 roku (premiera 26 maja, HBO).

HBO – premiery seriali w maju

"Obsesja Eve" sezon 2, odc. 1 ("Killing Eve") – Sandra Oh i Jodie Comer wracają jako dwie silne osobowości, które prowadzą ze sobą grę (premiera pierwszego odcinka 5 maja, kolejne w niedziele, HBO3)

"Czarnobyl", odc. 1 ("Chernobyl") – miniserial HBO przedstawiający fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu (premiera pierwszego odcinka 7 maja, kolejne we wtorki, HBO)

"Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki", odc. 1 ("Pretty Little Liars: The Perfectionists") – spin-off "Pretty Little Liars" o perfekcyjnym miasteczku, w którym niespodziewanie dochodzi do morderstwa (premiera pierwszego odcinka 7 maja, kolejne we wtorki, HBO)

"Billions" sezon 4, odc. 1 – czwarty sezon serialu z Paulem Giamattim w roli ambitnego prokuratora, który prowadzi wojnę z wpływowym finansistą (premiera pierwszego odcinka 10 maja, kolejne w piątki, HBO)

"Templariusze" sezon 2, odc. 1 ("Knightfall") – drugi sezon serialu o najbardziej tajemniczym i wpływowym zakonie rycerskim czasów średniowiecza (premiera pierwszego odcinka 24 maja, kolejne w piątki, HBO)

HBO – kontynuacje i finały seriali w maju

"Roswell w Nowym Meksyku" ("Roswell: New Mexico") – po powrocie do rodzinnego Roswell Liz odkrywa, że jej ukochany ze szkolnych lat jest przybyszem z obcej planety. Serial z elementami science fiction inspirowany cyklem powieści "Roswell: W kręgu tajemnic" (kontynuacja, HBO3)

"Cudotwórcy" ("Miracle Workers") – serial komediowy z Danielem Radcliffem w roli anioła, który stara się przekonać Boga, aby ten nie skazywał ludzkości na zagładę (kontynuacja, HBO3)

"Gentleman Jack" – historia charyzmatycznej właścicielki ziemskiej, która zasłynęła swoim pamiętnikiem dokumentującym jej homoseksualny związek, liczne podróże i próby odnowienia rodzinnego domu (kontynuacja, HBO)

"The Act" – kryminalna antologia; bohaterką pierwszego sezonu jest Gypsy Rose Blanchard, która próbuje uciec przed toksyczną relacją z nadopiekuńczą matką (kontynuacja, HBO3)

"Prawo Artura" ("Arthur's Law") – historia nieszczęśliwego mężczyzny, który postanawia pozbyć się swojej żony (kontynuacja, HBO3)

"Fargo" sezon 3 – historia o rywalizacji między dwoma braćmi, która zaczyna wymykać się spod kontroli. Ewan McGregor w podwójnej roli (kontynuacja, HBO3)

"Współczesna rodzina" sezon 10 ("Modern Family") – dziesiąty sezon serialu komediowego przedstawiającego codzienne życie wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej rodziny (kontynuacja, HBO3)

"Figurantka" sezon 7 ("Veep") – satyryczne spojrzenie na skomplikowany świat wielkiej polityki. Finałowy sezon nagradzanego serialu HBO z Julią Louis-Dreyfus w roli głównej (premiera finałowego odcinka 13 maja, HBO)

"Gwiazda szeryfa" sezon 2 ("Tin Star") – drugi sezon serialu kryminalnego z Timem Rothem w roli policjanta, który musi poradzić sobie nie tylko ze skomplikowanymi zawodowymi sprawami, ale również problemami życia rodzinnego (premiera finałowego odcinka 17 maja, HBO)

"Lepsze życie" sezon 3 ("Better Things") – matka trójki dziewcząt stara się spełniać swoje marzenia i zarabiać na życie jako aktorka w Los Angeles (premiera finałowego odcinka 18 maja, HBO3)

"SMILF" sezon 2 – drugi sezon serialu opowiadającego o wzlotach i upadkach dwudziestokilkuletniej, samotnej matki z Bostonu (premiera finałowego odcinka 18 maja, HBO3)

"Gra o tron" sezon 8 ("Game of Thrones") – finałowy sezon ekranizacji bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina (premiera finałowego odcinka 20 maja, HBO)

"Barry" sezon 2 – drugi sezon serialowej czarnej komedii HBO z Billem Haderem o perypetiach podrzędnego płatnego zabójcy, który niespodziewanie rozpoczyna przygodę z aktorstwem w Los Angeles (premiera finałowego odcinka 20 maja, HBO)

REKLAMA