Jason Momoa z "Gry o tron" zgolił brodę! Zobaczcie, jak serialowy Khal Drogo pozbywa się zarostu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jason Momoa pożegnał się ze swoim lookiem, który towarzyszył mu od 2012 roku. W końcu nikt nie wyobraża sobie Khala Drogo czy Aquamana bez brody. Dlaczego aktor ją zgolił?

Co ma wspólnego broda Jasona Momoa z ratowaniem planety? Z pozoru nic, ale nie ma internauty, który nie kliknąłby w nagłówek mówiący o tym, że Khal Drogo z "Gry o tron" ściął brodę. I to globalne zainteresowanie, które wywołała zmiana looku, aktor wykorzystał, żeby zwrócić uwagę fanów na bardzo ważny problem i podzielić się z nimi swoim pomysłem na jego rozwiązanie.

Jason Momoa – Khal Drogo z Gry o tron zgolił brodę

Jason Momoa postanowił poświęcić swoją brodę, by zainteresować internautów tematem plastiku, który zalewa Ziemię. Aktor nie tylko uwiecznił na nagraniu, jak ścina zarost, który zapuszczał od 2012, ale i proponuje materiał zastępczy, w którym można by sprzedawać wodę i inne butelkowane napoje.

– Chcę zwrócić uwagę na to, że plastik zabija naszą planetę i myślę, że znalazłem rozwiązanie. Nie chcę psioczyć, ale istnieje tylko jedna rzecz i dopóki będziemy poddawać ją recyklingowi, jest ona w stanie pomóc i ocalić naszą planetę. To aluminium – mówi na nagraniu aktor.

Jason zwraca uwagę na to, że około 75% aluminium, które było już przetworzone, nadal jest w obiegu. Jest to materiał, który w 100% można poddać recyclingowi.

– Nadchodzi zmiana i jest nią aluminium. Musicie pozbyć się plastikowych butelek. Aquaman stara się robić wszystko, co w jego mocy dla moich i waszych dzieci, i dla świata. Kocham was – dodaje aktor.

Gdy jedni uznają gest Jasona za szlachetny, inni uważają, że jest pozbawiony sensu. Znajdą się i tacy, a raczej takie, które już wzdychają do nowej twarzy aktora. Jest jeszcze grupka fanów "Gry o tron" tłumaczących sobie jego zachowanie tym, że pewnie wystąpił w finałowym sezonie serialu i dopiero teraz mógł zmienić swój wygląd.

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO

REKLAMA