Co oznacza symbol Nocnego Króla? Scenarzysta "Gry o tron" wyjaśnia jedną z zagadek premiery 8. sezonu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

W premierze 8. sezonu "Gry o tron" Biali Wędrowcy zostawili znak, który nie mógł nie zrobić wrażenia. O co chodzi Nocnemu Królowi? Wyjaśnia scenarzysta odcinka "Winterfell".

"Gra o tron" powróciła z finałowym sezonem i od razu ruszyła z kopyta. Jedną z największych zagadek po premierze 8. serii jest krwawy znak od Nocnego Króla. Miał on kształt spirali, w której środku znajdował się martwy lord Umber, otoczony ludzkimi kończynami.

Gra o tron – co oznacza symbol Nocnego Króla?

Takie symbole, ułożone z ludzkich ciał, pojawiały się już w serialu kilkakrotnie. Znak ma swoje źródło w historii stworzenia Nocnego Króla. Dzieci Lasu powołały go do życia, wbijając sztylet ze smoczego szkła w pierś mężczyzny. Kiedy kamera pokazała całą scenę z góry, można było zobaczyć podobne spirale wokół czarodziejskiego drzewa, do którego nasz bohater był przywiązany.

Gra o tron sezon 8 odcinek 1

Scenę zobaczyliśmy w odcinku "The Door" z 6. sezonu, w którym Trójoka Wrona pokazywał Branowi, jak powstali Biali Wędrowcy. I to właśnie w niej powinniśmy szukać wyjaśnienia. Potwierdza to Dave Hill, scenarzysta odcinka "Winterfell", w rozmowie z "New York Post".

– Jak widzieliśmy razem z Branem i Trójoką Wroną, spiralny znak był święty dla Dzieci Lasu, które stworzyły Nocnego Króla, poświęcając schwytanego mężczyznę w spiralnym "kręgu z kamieni". Nocny Król potem przejął ten symbol jako rodzaj bluźnierstwa – podobnie jak szatan i odwrócony krzyż – tłumaczy scenarzysta.

Hill nie mówi nic więcej o tajemniczym symbolu, ale po tej odpowiedzi możemy się domyślać, że Nocnemu Królowi mniej chodzi o komunikację z ludźmi, a bardziej o pozostawienie informacji "tu byłem". Nie ma też wątpliwości co do tego, że spiralny znak ma mityczne znaczenie, a przywódca armii Białych Wędrowców dobrze wie, co robi, odtwarzając go z ludzkich ciał.

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO