8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Fot. Netflix

Netflix i HBO GO szybko rosną. Kulisy 2. odcinka 8. serii Gry o tron. Betsy Brandt zagra w spin-offie Suits. A oprócz tego "Castle Rock", "Gotham" i nie tylko.

1. Jak rosną serwisy VoD w Polsce

Najnowszy raport znajdziecie w Wirtualnych mediach. Wynika z niego, że w marcu 2019 znacznie urósł Player.pl, który miał 3,64 mln użytkowników i 41,47 mln odsłon według Gemiusa. Wzrosty o 100% i więcej w porównaniu z rokiem poprzednim zaliczyły Netflix (3,43 mln użytkowników, 43,35 mln odsłon) i HBO GO (1,08 mln użytkowników, 16,69 mln odsłon).

2. Betsy Brandt w spin-offie Suits

Betsy Brandt pojawi się w serialu "Pearson", czyli spin-offie "Suits". Zagra żonę burmistrza Chicago.

3. David Thewlis w serialu NatGeo

David Thewlis ("Fargo") dostał główną rolę w serialu "Barkskins" National Geographic, opartym na książce Annie Proulx i osadzonym w XVII-wiecznej Ameryce. Zagra Monsieur Claude'a Trepagny'ego, bogatego właściciela ziemskiego, który ma wielką wizję dla Nowej Francji.

4. Kulisy 2. odcinka 8. serii Gry o tron

Twórcy serialu wyjaśniają, co mieli na myśli i dlaczego podjęli takie, a nie inne decyzje tuż przed wielką bitwą w serialu. A także skąd wziął się pomysł, żeby Podrick zaśpiewał piosenkę pod koniec odcinka.

5. Filmowy zwiastun finału Gotham

FOX zaprezentował pełny zwiastun finału "Gotham". Camren Bicondova, odtwórczyni roli Catwoman, zapowiedziała, że już jej nie zobaczymy. Serial zaliczy przeskok czasowy i jej rolę w ostatnim odcinku zagra Lili Simmons ("Banshee").

6. Kultowe sitcomy odtworzone u Kimmela

Woody Harrelson, Jamie Foxx i inne gwiazdy pojawią się w "Jimmy Kimmel Live", po to aby odtworzyć odcinki kultowych sitcomów Normana Leara – "All in the Family" i "The Jeffersons".

7. John Hoogenakker w Castle Rock

John Hoogenakker ("Jack Ryan") pojawi się w 2. sezonie "Castle Rock". Zagra faceta mającego skomplikowaną relację z Annie Wilkes (Lizzy Caplan).

8. Nowy serial na podstawie Stephena Kinga

Telewizja AMC zamówiła scenariusz pilota serialu "Sleeping Beauties" na podstawie książki Stephena Kinga i jego syna, Owena. Napisze go Owen King. "Śpiące królewny" to historia tajemniczego wirusa, który atakuje kobiety. Wszystkie zapadają w sen, a jeśli ich spokój zostaje naruszony, wpadają w morderczy szał. Mężczyznom nie pozostaje nic innego, jak zbudować nowe społeczeństwo. Ale jest jedna kobieta, Eve, która zdaje się być odporna na działanie wirusa.

REKLAMA