10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

Twórca "Deadwood" walczy z chorobą Alzheimera. "Sprawa idealna" dostała 4. sezon. HBO zamawia nową komedię twórcy "Veepa" z Hugh Lauriem w roli głównej. A oprócz tego "Pose", "Atypowy" i nie tylko.

1. Twórca Deadwood walczy z chorobą Alzheimera

Podczas wizyty serwisu Vulture na planie filmu "Deadwood" David Milch powiedział, że pięć lat temu zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera. Twórca "Deadwood" przyznał, że pisanie zrobiło się dla niego trudniejsze.

– Z tego co rozumiem, a rozumiem bardzo niewiele, pogarsza się organizacja mojego mózgu. I to postępuje. I w pewnym sensie jest to zniechęcające. Bardziej niż w pewnym sensie – w każdym sensie, jaki mi wpada do głowy – powiedział dziennikarzom Milch.

2. Sprawa idealna dostała 4. sezon

Platforma CBS All Access zamówiła 4. sezon "Sprawy idealnej". Na razie nie wiadomo, czy wciąż będziemy oglądać w serialu Rose Leslie w roli Mai.

3. Premiera Pose przesunięta

Spokojnie, tylko o dwa dni. Telewizja FX przesunęła 2. sezon "Pose" z niedzieli na wtorek – premiera będzie miała miejsce 11 czerwca.

4. Sara Gilbert w serialu Atypowy

Sara Gilbert ("The Conners") dostała rolę powracającą w 3. sezonie "Atypowego". Pojawi się w roli profesorki od etyki.

5. Sneaky Pete – zwiastun 3. sezonu

Składający się z 10 odcinków nowy sezon "Sneaky Pete'a" pojawi się 10 maja na Prime Video.

6. Oglądalność Gry o tron nieco spadła

10,3 mln Amerykanów obejrzało w telewizji premierę 2. odcinka 8. sezonu. To oznacza, że serialowi spadło o 13% w porównaniu z 1. odcinkiem tego sezonu. Jeśli jednak doliczyć serwisy streamingowe, "A Knight of the Seven Kingdoms" do tej pory miał tylko w USA 15,9 mln widzów.

7. HBO zamawia nową komedię twórcy Veepa

"Avenue 5", nowy serial komediowy Armanda Iannucciego ("Veep") z Hugh Lauriem w roli głównej, dostał zamówienie od HBO na pełny sezon. Oficjalny opis jest taki: "To komedia o kosmicznej turystyce osadzona 40 lat w przyszłości, kiedy Układ Słoneczny stoi przed każdym otworem. Co może pójść nie tak, kiedy Hugh Laurie jest kapitanem?".

8. Będą nowe sezony NCIS: LA i NCIS: Nowy Orlean

"NCIS: Los Angeles" dostało zamówienie na 11. sezon, a "NCIS: Nowy Orlean" na 6. sezon.

9. Powiększa się obsada Utopii

Jeanine Serralles ("Hot Summer Nights") dołączyła do stałej obsady amerykańskiej "Utopii". Zagra żonę naukowca Michaela Stearnsa (Rainn Wilson).

10. The Detour wraca w czerwcu

4. sezon serialu telewizji TBS będzie mieć premierę w USA 18 czerwca.

REKLAMA