"Designated Survivor" wraca z 3. sezonem na Netfliksie. Data premiery i zapowiedź z Kieferem Sutherlandem

"Designated Survivor" (Fot. Netflix)

Netflix nie zapomniał o "Designated Survivor". Skasowany przez ABC serial wróci tego lata z 3. sezonem, a Kiefer Sutherland zapowiada wielki test dla swojego bohatera.

"Designated Survivor" to jeden z tych seriali – obok m.in. "Lucyfera" – które Netflix uratował przed marnym końcem. Prezydent Tom Kirkman powróci i rozpocznie walkę o reelekcję w piątek 7 czerwca, czyli nieco ponad rok po tym, jak serial został skasowany przez telewizję ABC.

Jej szefowie sami przyznali, że powodem takiej decyzji nie była spadająca oglądalność, tylko zakulisowe problemy z showrunnerami i brakiem spójnej myśli co do tego, jak dalej prowadzić serial stworzony przez Davida Guggenheima.

Pierwszą showrunnerką była Amy B. Harris ("Wicked City"), która została zastąpiona tuż po zamówieniu całego sezonu przez Jona Harmona Feldmana ("Blood & Oil"). Feldman opuścił ekipę w środku 1. sezonu, a zastąpił go Jeff Melvoin ("Army Wives"). W 2. sezonie produkcję prowadził Keith Eisner ("Żona idealna"), a w trzecim stery przejął Neal Baer ("Ostry dyżur").

Designated Survivor – co w 3. sezonie serialu?

Pomimo tego bałaganu za kulisami serial wraca. Pierwsza zapowiedź 3. sezonu "Designated Survivor" wypuszczona przez Netfliksa to streszczenie dwóch poprzednich sezonów. Najważniejsze wydarzenia przypomina sam Kiefer Sutherland, który na koniec dodaje, że Toma Kirkmana niedługo czeka jeszcze większy test.

W składającym się z 10 odcinków nowym sezonie do obsady dołączy Anthony Edwards ("Ostry dyżur") w roli Marsa Harpera, sympatycznego szefa personelu prezydenta Kirkmana, który służył już w kilku administracjach. Lauren Holly ("Picket Fences") zagra jego żonę, uzależnioną od leków po operacji.

Julie White ("Siostra Jackie") wcieli się w Lorraine Zimmer, menedżerkę kampanii Kirkmana. W serialu pojawią się także Benjamin Watson ("The L.A. Complex") i Elena Tovar (General Hospital) w rolach nowych współpracowników prezydenta.

Designated Survivor sezon 3 – premiera 7 czerwca na Netfliksie

REKLAMA